Armel Rousseli uuslavastus koondab rahvusvahelise trupi loomerännakud Brüsselis

"Elagu elu, mis põletab rinda" – rahvusvaheline trupp on pärast kolmekuulist resideerumist Brüsselis ning sealt tehtud loomerännakuid pannud kogutud materjalist kokku sellenimelise dokumentaallavastuse, mille tõi äsja Vaba Lava kuraatorprogrammi raames lavale Prantsuse-Belgia lavastaja Armel Roussel.

Lavastuse osatäitja on Jarmo Reha, kes astub dialoogi näitlejatega Senegalis, Jaapanis ja Indias. Lavastus on teine osa triloogiast, mille esimene lavastus ja insipratsiooniallikas oli eelmisel hooajal etendunud "Kevadine ärkamine".

"Otsisime sellesama materjali põhjal tabusid, küsisime seksuaalsuse, religiooni, surma kohta. Need olid teemad, mida igalt poolt otsisime. Kuna me tegime seda kõike koos, siis see teine pool selles kõigest olengi justkui mina. Minu lugu ja minu kulgemine läbi selle kõige. Võiks öelda, et see on dokumentaallavastus mis on minusse imbunud," rääkis Reha "Aktuaalsele kaamerale".

"Armel on joonistanud sirge narratiivi, mis baseerub tunnetusel ehk siin on dokumentaalseid juppe, siin on fakte, siin on tõde, siin on ausust. Aga kõik, mis selle kokku viib, on ikkagi tunnetus, et kuidas kulgeda algusest reaalsusest edasi," lisas Reha.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: