Gustav Suitsu luulepreemia pälvisid Maarja Pärtna ja Timo Maran

Maarja Pärtna
Maarja Pärtna Autor/allikas: Riho Kall

Sel aastal esitati Gustav Suitsu luulepreemia konkursile 11 luulekogu. Žürii hinnangul osutusid kaks kandidaati võrdselt preemia vääriliseks ning sellest tulenevalt otsustati tunnustada ühe luuletaja asemel kahte - Gustav Suitsu nimeline luulepreemia otsustati anda Timo Maranile (luuletuskogu "Metsloomatruudus") ja Maarja Pärtnale (luuletuskogu "Vivaarium") tundlikult kirka loodus- ning isikulüürika eest.

Žurii liikme Arne Merilai sõnul ühendab laureaatide loomingut kirgas loodus- ja isikulüürika, mis seob sügava isikliku kogemuse üldinimliku üldistusega. "See on tundlikus sõnastuses harmooniline maheluule, kus sulavad hetketi kokku hing ning loodus," sõnas ta.

Gustav Suitsu luulepreemiat antakse välja alates 2004. aastast, preemia määratakse luuletajale, kes on möödunud aasta jooksul avaldanud vähemalt ühe ajastutundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi. Preemia saajad valis välja 5-liikmeline žürii kuhu kuulusid Berk Vaher, Toomas Jürgenstein, Arne Merilai, Asko Tamme ning Rutt Hinrikus.

Gustav Suitsu luulepreemia ametlik üleandmine lükkub seoses riigi eriolukorra väljakuulutamisega edasi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: