Otse kell 15: Gustav Suitsu luulepreemia auhinnatseremoonia

Gustav Suitsu luulepreemia
Gustav Suitsu luulepreemia Autor/allikas: Eesti kirjandusmuuseum

Eesti kirjandusmuuseum emakeelepäeva traditsioonilise ettekandekoosolekuga. Ettekannetele järgneb Gustav Suitsu nimelise luulepreemia üleandmine. Kell 15 algavat ettekandekoosolekut ja auhinnatseremooniat saab otsepildis jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

Emakeelepäeva korraldaja Krista Ojasaare sõnul on tegemist iga-aastase sündmusega, kus kirjandusmuuseumi inimesed esinevad avalikkusele ettekannetega eesti keele ja meele teemadel. Ojasaare sõnul juhitakse emakeelepäeval tähelepanu nii eesti keelele, kirjandusele kui ka üldisematele keele küsimustele.

Sel aastal esinevad ettekannetega folkloristika osakonna teadurid Katre Kikas ja Nikolay Kuznetsov. Kultuuriuuringutele keskendunud Katre Kikas peab ettekande teemal "Lugev laps Andrus Kiviräha lasteraamatutes". Komi keelt ja kultuuri uuriv Nikolay Kuznetsovi kõne kannab pealkirja "Lammas komi püsiühendites". Ettekannetele järgneb muusikaline esitus Andres Rootsilt.

Gustav Suitsu nimeline luulepreemia on Tartu linna ja Tartu Kultuurkapitali koostöös välja antav Tartu linna tunnustus luuletajale, kes on eelmisel kalendriaastal avaldanud vähemalt ühe kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi.

Gustav Suitsu luulepreemiat on välja antud alates 2004. aastast ja see antakse üle igal aastal emakeelepäeval, 14. märtsil. Viimaste aastate laureaatide seas on Jüri Kolk, Tõnis Vilu, Aare Pilv, Mehis Heinsaar, Timo Maran ja Mats Traat.

KAVA

15.00 Tõnis Lukase tervituskõne
15.10 Katre Kikas "Lugev laps Andrus Kiviräha lasteraamatutes"
15.40 Nikolay Kuznetsov "Lammas komi püsiühendites"
16.10 Muusikat Andres Rootsilt
16.30 Gustav Suitsu luulepreemia üleandmine ja laureaadi esinemine

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: