Gustav Suitsu luulepreemia pälvis Mart Kangur

Mart Kangur
Mart Kangur Autor/allikas: Vikerkaar

Eesti kirjandusmuuseumis kuulutati emakeelepäeval välja Gustav Suitsu luulepreemia laureaat, auhinna pälvib tänavu Mart Kangur luulekoguga "Armkude".

"Mart Kanguri näiliselt lihtne, üleliigsest puhastatud luule võlub oma varjamatu armastusega sõna ja luule enese vastu. Selles on juhanliivilikkust. "Armkoest" leitavad vaimukad sõnamängud, vorminõksud, mõttelised paradoksid ja ootamatud pöörded jätavad muige suule, tabades samas igapäevaste suurte küsimuste tuuma" ütles žürii esimees Saara Liis Jõerand.

Laureaadi valis välja viieliikmeline žürii, kuhu kuulusid Saara Liis Jõerand, Endla Reintam, Arne Merilai, Kristiina Avik ning Rutt Hinrikus.

Gustav Suitsu nimelist luulepreemiat annavad alates 2004. aastast välja Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital. Preemia määratakse luuletajale, kes on möödunud aasta jooksul avaldanud vähemalt ühe ajastutundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: