Gustav Suitsu luulepreemia pälvis Mehis Heinsaar

Tartus kirjandusmuuseumis kuulutati neljapäeval välja Gustav Suitsu luulepreemia ja Eesti Vabariigi presidendi rahvaluulekogumispreemiad. Tartu linna ja Tartu kultuurikapitali välja antud luulepreemia laureaadiks sai Mehis Heinsaar. Rahvaluulekogumispreemiad pälvisid Maie Matvei, Ene Raudkats, Asael Truupõld ja Ergo-Hart Västrik.

Gustav Suitsu luuepreemia sai Heinsaar oma teise luulekogu "Pingeväljade aednik" eest. Žürii likme Asko Tamme sõnul paistis Heinsaare luule silma oma hüplikkusega.

"Selline vastandlikkus või see sama – nagu ta kirjutab – pingeväljade aednik, et tema ongi see pingeväljade aednik, kes ühes luuletuses kirjutab tumedast metsast ja inimese tumedast sügavusest, järgmisel hetkel tuleb sinna sinna nagu plõks välkvalge hetk, seal on mingisugune rebane," selgitas Tamme "Aktuaalsele kaamerale".

Gustav Suitsu luulepreemiat antakse välja alates aastast 2004, see määratakse statuudi järgi luuletajale, kes on möödunud aasta jooksul avaldanud vähemalt ühe ajastutundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi.

Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemiat antakse välja alates aastast 1935, see taastati 1993. aastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu toel ning on riigipea autasu parimatele rahvaluulekogujatele.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: