Tallinna Kunstihoone aastanäitus toob vaatajateni 142 kunstniku tööd

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna kunstihoones avati 20. Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus. Kahe aastakümne suurim kevadnäitus toob vaatajate ette 142 kunstniku tööd, pakkudes sealjuures publikule äratundmisrõõmu.

Selleaastane kevadnäitus on eelkõige keskmise ja vanema põlvkonna kunstnike töödele keskendunud. Küll aga on esindatud ka märkamist väärt noored kunstnikud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Just dialoogi loomine on meie jaoks alati väga oluline ja oleme siia kokku valinud kujundaja Kaarel Eelma väga voolava väljapaneku, kus kõik teosed üksteist kõnetavad. See väljapanek on avastusrohke, iga nurgataguse taga on midagi huvitavat vaadata. /.../ Mulle sümpatiseerib, et on mängitud tekstiili ja skulptuuriga, et on kergemat vormi sisse toodud, et peale maali on installatiivsust näha töödes," selgitas üks näituse koostaja Madli Ehasalu.

Klassikalise maalikunsti kõrval saabki näha töid, mis mängivad erinevate tehnikatega. Nii koosneb Rait Präätsi töö "Kogutud rõõmud" väga elutruudest telefoniekraanidest, kus on kasutatud nii vormi sulatatud klaasmaali, puitu kui ka valgeks värvitud metalli.

Külastajatel tasub erilise hoolega oma lemmikteost otsida, sest näitusel valitakse ka publiku lemmik.

"Väga kogemusrikas, väga erinevad tööd on siin. Huvitav on senimaani," ütles näitusekülastaja Markus.

Nele rääkis, et näitusel saab näha, kuidas erinevad inimesed kriisiteemat näevad. "Ja seda, kuidas kindlasti Eestis on palju uudseid mõtteid. /.../ Ma ütleks kindlasti, et saab hea ülevaate," lisas ta.

Publiku lemmikkunstnikule on kunstitoetajad välja pannud 5000 eurot. Oma lemmiku poolt saab hääletada 5. juulini. Selge on aga see, et 142 kunstniku tööd maalivad eelmise aasta kunstiväljast üsna värvikireva ja rikkaliku pildi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: