Tallinna fotokuu avaldas põhiprogrammi

Tallinna fotokuu 2019
Tallinna fotokuu 2019 Autor/allikas: Aurelia Minev

Tallinna fotokuu raames toimuvad tänavu kunstimess Foto Tallinn, peanäitus, kunstnikufilmide programm ja biennaali sümpoosion. Fotokuu programm algab 1. septembril ja kestab kuni 17. oktoobrini.

Biennaali põhiprogrammi kuuluvat kunstimessi kureerib sel aastal Isabella van Marle, mess toimub 2.–5. septembril Kai kunstikeskuses. Fotokuu keskmes on EKKM-is toimuv peanäitus, mis avatakse 3. septembril ja kestab biennaali lõpuni. Näitust kureerib Peterburist pärit naiskuraatorite rühmitus TOK (Anna Bitkina ja Maria Veits).

Kinos Sõprus linastub 26. septembril ja 10. oktoobril Len Murusalu ja Julian Rossi kureeritud kunstnikufilmide programm, millele järgneb mõlemal korral vestluspaneel.

Biennaali lõpetab sümpoosion, mis toimub 15. kuni 16. oktoobrini Narva kunstiresidentuuris (NART) ja Kai kunstikeskuses. Seoses EKKMi näituse ettevalmistusega viibisid TOKi kuraatorid mõlemas kohas eelnevalt residentuuris, mis on mõjutanud nii sümpoosioni sisu kui ka ülesehitust.

2021. aasta aprillis toimunud konkursikutse peale esitati Tallinna Fotokuule üle 60 taotluse, mille põhjal on kokku pandud põhisündmusi saatev mitmekülgne satelliitprogramm. Žürii koostatud lõplik osalejate nimekiri kuulutatakse välja 2021. aasta augustis. Satelliitprogrammi žüriisse kuulusid Aleksander Tsapov (Müürileht), Reimo Võsa-Tangsoo (Foku, Eesti Kunstiakadeemia), biennaali esindavad Anastassia Dratšova, Madli Ehasalu ning Fotokuu juhid Kulla Laas ja Merilin Talumaa.

2011. aastal alguse saanud biennaal uurib valdkondadeüleselt kunstis ja ühiskonnas toimuvaid muutusi. 1. septembrist 17. oktoobrini kuuendat korda toimuval Fotokuul käsitletakse toimetuleku ja kohanemise tähendusi ning kogukonnaloomet sellel murrangulisel ajajärgul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: