Algab kandideerimine Foto Tallinn kunstimessile

Kunstimess Foto Tallinn
Kunstimess Foto Tallinn Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kunstimess Foto Tallinn ootab 3. juunini osalejate taotlusi. Osalema on oodatud nii Eesti kui ka rahvusvahelised fotokunstnikud, kunstnike kollektiivid, galeriid ja projektiruumid.

Sel aastal 10. korda toimuv Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn pakub professionaalsetele fotokunstnikele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma loomingut mitmekülgsele publikule. Kunstihuvilised saavad messil tavapärasest näituseformaadist erinevas keskkonnas ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist.

Messil toimuvad kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, loengud-seminarid, raamatuesitlused ning viiakse läbi messituure ja kureeritud ringkäike. Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega.

Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii, mille tööd juhib Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle. "Mul on väga hea meel alustada tööd kunstimessi Foto Tallinn kuraatorina,2 rääkis van Marle. "Pärast viirusest tingitud pikka pausi rahvusvaheliste messide, biennaalide ja näituste kalendris, avanes võimalus Foto Tallinna messi kureerida minu jaoks eriti õigel ajal. Ma ootan väga koostööd kunstnike ja galeristidega üle maailma ning mitmekülgse kaasaegse fotokunsti maastiku tutvustamist Tallinna publikule."

Foto Tallinn 2021 korraldajad on Fotokunstnike Ühendus ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus. Mess kuulub 1. septembrist kuni 17. oktoobrini toimuva 6. Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi.

Tänavune Foto Tallinn toimub 2.-5. septembrini Kai kunstikeskuses.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: