Kogo galerii avab Turus Baltimaade kunstnike rühmanäituse

Edith Karlson
Edith Karlson Autor/allikas: Kultuurkapital

2. juunil avab Kogo galerii Soomes Turus tegutsevas kaasaegse kunsti galeriis Titanik kümne Baltimaade kunstniku rühmanäituse "Mu mõrkjasmagus Frankensteini-keha". Näitus on osa Kogo ja Titanik galerii koostööprojektist.

Näitusel "Mu mõrkjasmagus Frankensteini-keha" osalevad Eike Eplik (EE), Edith Karlson (EE), Laura Põld (EE), Kristel Saan (EE), Krišs Salmanis (LV), Jaanus Samma (EE), Rūta Spelskytė (LT), Līga Spunde (LV), Sabīne Vernere (LV), Kristina Õllek (EE), näituse kuraator on Šelda Puķīte.

Näituse üheks alguspunktiks on romaanikirjaniku Mary Shelley kuulsaim gooti romaan "Frankenstein ehk Moodne Prometheus" (1818), mis jutustab arstist, kes nihutas inimese kui looja piire ja lõi progressi lapse, ehkki tegelikult koletise.

Näitusel võtavad kunstnikud ja kuraator Frankensteini rolli, esindades sümboolselt tänapäeva ühiskonda, mis püüab pidevalt vormida meie keha mingi normatiivse raami järgi. Iga näitusele valitud kunstiteos esindab mõnd inimkeha osa, mis on uudishimulikule külastajale galeriiruumides vaatamiseks välja seatud. Kõik tükid on "õmmeldud" üheks olendiks, kellest saab näitus ise, mis esindab nii tänapäeva ühiskonnas eksisteerivaid frankensteinlikke ihasid kui ka kuraatorinäituste korraldamise traditsiooni ennast.

Kogo galerii kuraatori Šelda Puķīte kureeritud "Mu mõrkjasmagus Frankensteini-keha" on esimene näitus, mida Kogo ja Titanik galerii oma tänavuse koostöö käigus vahetavad. Sügisel avatakse Kogo galeriis näitus, mida kureerib Titanik galerii direktor Mirjami Schuppert.

Kogo galerii on 2018. aastal asutatud moodsa kunsti galerii Tartus, mis keskendub eeskätt noorema põlvkonna kunstnike tutvustamisele Eestis ja rahvusvaheliselt. Titanik galerii on moodsa kunsti galerii, mille asutas 1988. aastal Soome Kunstnike Liit Arte.

"Mu mõrkjasmagus Frankensteini-keha" jääb Titanikus avatuks kuni 26. juunini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: