Kirjandusmuuseum tähistab kirjanike liidu 100. aastapäeva ettekandepäevaga

Eesti Kirjandusmuuseum
Eesti Kirjandusmuuseum Autor/allikas: Anvelt / Creative Commons

30. septembril toimub Eesti Kirjandusmuuseumis pidulik ettekandepäev, millega tähistatakse Eesti Kirjanike Liidu 100. aastapäeva.

Kirjanike Liidu minevikust, olevikust ja tulevikust kõnelevad Tiit Aleksejev, Berk Vaher, Sirje Olesk, Tõnu Tannberg, Hanna Linda Korp ja Janika Kronberg.

Kirjandusmuuseumi saalis avatakse Kirjanike Liidu ajaloole pühendatud näitus "Eesti Kirjanike Liit 100" ja sellega kaasnev rändnäitus viiel pildipaanil. Eesti Kultuuriloolise Arhiivi ja Arhiivraamatukogu materjalidel põhineva ekspositsiooni eesmärk on näidata kirjandust ja seda haldavat loomeliitu mitte suletud süsteemina, vaid ühiskonda loovalt uuendava jõuna. Näituse on koostanud Janika Kronberg, kujundanud Kaili Kalle.

Kirjandusmuuseumi otsaseinal avatakse näitus "Tartu noor kirjarahvas", kirjandusmuuseumi fotograafi Alar Madissoni kuus fotoakent, mis on valminud koostöös ajakirja Värske Rõhk toimetuse ja firmaga Seri Disain. Näidatakse ka Rahvusarhiivis valminud filmiprogrammi Eesti Nõukogude Kirjanike Liidu ajaloost, koostanud Ivi Tomingas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: