Kalju Kruusa ja Villem Valme esitlevad koos luuleraamatuid

Kalju Kruusa on üks neist, kes saab 2019. aastast kirjanikupalka.
Kalju Kruusa on üks neist, kes saab 2019. aastast kirjanikupalka. Autor/allikas: Maike Tubin

16. mail algusega 18.00 toimub Tallinnas kirjanike majas kahe luulekogu esitlus – Kalju Kruusa "Kümme kükki" ja Villem Valme "Öömüük aknast". Muusikalise etteaste teeb Taavi Tulev, lisaks August Künnapu joonistused.

Kalju Kruusa seitsmes luulekogu "Kümme kükki" sisaldab valdavalt 2011. kuni 2017. aasta loomingut oma tuttavas headuses, helluses, lugupidamises ja minnalaskmises. Luulepõimingu aluseks on era-, pere- ja argielulisus ning tekstivalingut täiendavad mõnede muukeelsete sugulashingede luule eestindused.

Villem Valme teine luulekogu "Öömüük aknast" sisaldab aastate pikku kogunenud ja paika loksunud 51 luuletust, mida on valdavalt ajendanud maheda valgusega erilise selguse hetked, kui elu joonistub erakordselt teravalt välja, ja järellainetust jagub kauemakski. Vahel on sõnade taustal märgata absurditundlikku muiet. Luuletusi täiendavad raamatu jaoks loodud ja tunnetuselt hästi kokku sobivad August Künnapu joonistused.

Kontserdi annab äsja oma uue sooloalbumi "●●" avaldanud elektroonilise muusika artist ja loodushelide salvestaja Taavi Tulev.

Diskreetse pidulikkusega avame ja sulgeme ka August Künnapu ühe-õhtu-näituse Villemi raamatu illustratsioonide originaalidega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: