Kago esitleb albumit "Yhel pyhapäeval"

{{1522128360000 | amCalendar}}
Kago ehk Lauri Sommer
Kago ehk Lauri Sommer Autor/allikas: Aleksander Kelpman

2. aprillil ilmus Õunaviksil ühemehebändilt Kago üle mitme aasta uus album "Yhel pyhapäeval”, sedapuhku 12-tollise vinüülina. 11. aprillil esitletakse plaati Tallinnas kirjanike majas, 12. aprillil Viljandis Kondase keskuses, mõlemal juhul algusega kell 18.

Nagu Kago eelminegi album, on "Yhel pyhapäeval" suures osas valminud ühes Lõuna-Eesti talus Räestul, kus muusik ja kirjanik Lauri Sommer juba pea kümmekond aastat elab. "Sealt on pärit aastaaegadega seotud muusikalised tundetoonid," ütles ta.

Plaadi väljaandjal on tunne, et mida enam kaome ekraanide taha ja võrgustike sisse, seda defitsiitsem kaup Kago muusika on – need laulud on kui märgid teistmoodi elu võimalikkusest maal, mitte paraadlikus ajastufilmis, vaid väikestviisi, siin ja praegu. Tasub vahel maha istuda ja kuulama jääda.

17 loo hulgas on paljud laulud teiste tekstidele. "See unustatud luuletajatele hääle andmine on kindlasti üks selle plaadi mõte," märkis Sommer.

Esindatud on Eha Lättemäe ("oli mulle nagu Vanaema eest"), Olev Kiriling ("siitsamast Matsi kylast"), Jyri Andreller ("eestiaegne vähetuntud dekadentlik poeet"), Valner Valme ("teismea lemmikluuletajaid naabermajast"), Kino laulja Viktor Tsoi ja Austra luuletaja Georg Trakl, kelle tõlkekogu Lauri sügisel välja andis. Lisaks Kago vanad lemmikud Andres Allan ja Ernst Enno, klassikud Artur Alliksaar ja Juhan Liiv.

Ka salvestatud pole laule päris üksi. Neljas loos mängib tšellot Mirjam Rennit, "Neil õhtutundidel" on viiulil Karoliina Kreintaal ansamblist Tintura. Omaette väike kunstiteos on plaadi ümbris Toomas Pääsukeselt, kes kujundas ka Kago esimesed kaks albumit.

Plaadi esitluskontserdid toimuvad 5. aprillil Sänna kultuurimõisas, 6. aprillil Tartus Botaanikaaia palmimajas, 11. aprillil Tallinnas Kirjanike majas ja 12. aprillil Viljandis Kondase keskuses. Algus igal pool 18:00. Tallinnas toimub ühtlasi Lauri Sommeri tõlgitud Georg Trakli valikkogu "Sinine silmapilk" esitlus, kontserdi annab lisaks Kagole Spice Mouse. Viljandis esitleme aga ka Õunaviksi eestvedaja Villem Valme teist luulekogu "Öömüük aknast", koos Kagoga esineb Arles Kangus.

Plaadi singliloole "Tänavalatern" on Zbanski Kino teinud ka video.

Kago - Tänavalatern from Õunaviks on Vimeo.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: