Tartu tänavat ehib rahvarõivaist inspireeritud fotonäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Silmside" Autor/allikas: Marjaana Vaher

Täna avatakse Tartus Roosi tänaval tunniajase avaliku jalutuskäiguga fotograaf Marjaana Vaheri rahvarõivaist inspireeritud näitus "Silmside".  Fotonäitus jääb huvilisi kesklinnast Eesti rahva muuseumini Raadil saatma suve lõpuni.

Marjaana Vaheri fotonäitus on eksperiment, kus 30 fotol kohtuvad esivanemate pärand ja tänapäeva inimene tänavalt.

"Näitust ette valmistades sain aru, et olen, nagu ilmselt suur osa eestlastest, rahvarõivapärimuse vaatepunktist puhas leht. Mul pole õrna aimugi, kust jookseb piir lubatu ja keelatu vahel esiemade pärandi kokku sobitamisel ja kandmisel. Kuna ka kõige suuremate asjatundjate arvamused lahknevad, võtsingi endale vabaduse toimida nagu inimene tänavalt, kes paneb pähe ühe vanaema Kihelkonna tanu ja selga teise vanaema Pärnumaa seeliku, ning asub siis teele mööda Roosi tänavat, et ERM-i rahvarõivanäituse autentsust oma silmaga kaeda," iseloomustas näitust autor Marjaana Vaher.

ERM-i suure rahvarõivanäituse tegemisel oli üheks eesmärgiks meie rahvariiete näitamine nende täies ilus ja lootus, et inimesed hakkavad rahvarõivaid rohkem kandma. "Tahtsime ka tõstatada arutelu, kui vabalt võib rahvariide esemeid kokku panna. Marjaana Vaheri lennukas fotonäitus pakubki selleks diskussiooniks head võimalust," ütles ERM-i produtsent ja kunstiajaloolane Reet Mark.

Näituse avamisele järgneval tunniajasel jalutuskäigul Raadile kommenteerivad fotosid ERM-i peavarahoidja Riina Reinvelt, produtsent Reet Mark ja rahvarõivanäituse kuraator Reet Piiri.

Näitus avatakse täna, 21. juunil kell 15 ja jääb Roosi tänaval avatuks 31. augustini 2018.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: