X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pildid: Marko Raadi "Biwa järve 8 nägu" esilinastus Rotterdami filmifestivalil

31. jaanuaril toimus Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivalil (IFFR) Marko Raadi uue mängufilmi "Biwa järve 8 nägu" maailmaesilinastus. Film linastus välja müüdud saalile.

Rotterdami rahvusvahelisel filmifestivali näol on tegemist ühe Euroopa vanima filmifestivaliga, mis on pühendunud tugeva autoripositsiooniga talentide linateostele ja toimub sel aastal juba 53. korda.

Pärast esilinastust vestles publikuga filmist lähemalt režissöör Marko Raat, kelle sõnul oli hea meel näha, et Rotterdami publik tuli kaasa Peipsi-Jaapani kombinatsiooniga ning naerdi samadel kohtadel, kus ka kodupublik võiks naerda. Lisaks režissöörile olid Rotterdamis kohal Elina Masing, Tiina Tauraite, Simeoni Sundja ja Kärt Kokkota. Kohal viibisid ka filmi produtsendid Ivo Felt, Dora Nedeczky ning tootmisjuht Johanna Trass.

Kohalik eestlaste kogukond võttis filmitegijad Rotterdamis uhkusega vastu ning üheskoos tähistati Eesti filmide rahvusvahelist edu esilinastusele eelneval õhtul. 

Filmi produtsent Ivo Felt tõdes, et vastuvõtt oli tõsiselt soe nii festivali kui ka kohaliku kogukonna poolt. "Loodame, et sama soojalt võtab meid vastu ka kodupublik, kui film jõuab märtsis Eestis kinodesse," sõnas Felt.

"Biwa järve 8 nägu" põhineb Saksa japanofiili Max Dauthendy 1911. aastal ilmunud samanimelisel raamatul, mis ilmus eesti keeles Loomingu Raamatukogus 2005. aastal. Film tõlgib vanad Jaapani armastuslood Peipsiäärsete kalurite ja nende laste igatsuste ja ihade keelde. Filmi peategelaste hingeseisundit vaadatakse läbi kaheksa idamaise poeetilise motiivi: koju pöörduvad purjekad, ehapuna, esimene lumi, öine vihm, sügisene täiskuu, templikell, ootamatu tuuleiil, metshanede äralend. 

Filmi režissöör ja stsenarist on Marko Raat. Filmi operaator on Sten-Johan Lill (E.S.C), kunstnik Kristina Lõuk, kostüümikunstnik Reet Aus, grimmikunstnik Liisi Põllumaa, monteerija Jaak Ollino Jn, helilooja Jakob Juhkam, helirežissöör Karri Niinivaara. Filmis kõlab Soome artisti Lyyti muusika.

Film on loodud produktsioonifirmade Allfilm (Eesti) ja Bufo (Soome) koostöös, peaprodutsent on Ivo Felt, produtsent Dora Nedeczky, kaasprodutsendid Mark Lwoff ja Misha Jaari.

Eesti kinodesse jõuab film 8. märtsil.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: