Peeter Laurits: inimtsivilisatsioon on teelt välja sõitmas

Näitus "Väljasõit" vaatab inimest, kes on ootamatus rollis tundmatusse kohta sattunud. Nii iseloomustab fotokunstnik Peeter Laurits oma uut väljapanekut "Väljasõit" Draakoni galeriis.

Teostes põimuvad viirastuslikud vaated, kus kellegi uuriv silm märkab ürgse looduse keskel toimetavat inimloomakest, kes taaskord peab kogema, kuidas väljasõit rohelusse võib kergesti lõppeda teelt väljasõiduga, vahendas "Aktuaalne kaamera". Näitusel on vihjeid ka Lauritsa varasematele töödele, nii võib Taimaa tagahoovist välja astudes leida end Kütiorust ja Mullatoidu restoranist, kus 15 aastaga midagi paremaks ei ole muutunud.

"Mulle tundub, et ma üldse ei eksi, et inimtsivilisatsioon on teelt välja sõitmas," ütles Peeter Laurits ja kinnitas, et võib-olla on inimesed sõitnud juba otse bambusesse. "Need viisid, kuidas me oma keskkonna ja loodusega suhestume, need on pehmelt öeldes ripakil," sõnas ta ja lisas, et seetõttu satume me varsti sellisesse olukorda, kus me enam ei tea, kuidas istuda või astuda. "Me satume keskkonda, kus kõik on meie jaoks ootamatu ja veider ning peame õppima viisakat käitumist ja alandlikkust."

Näitus "Väljasõit" jääb Draakoni galeriis avatuks 28. aprillini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: