Peeter Laurits käsitleb Tartu Kunstimajas surma teemat ({{commentsTotal}})

“Surnu suusad ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele”
“Surnu suusad ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele” Autor/allikas: Peeter Laurits

Tartu Kunstimaja suures saalis avatakse Peeter Lauritsa kuraatornäitus "Surnu suusad ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele".

Näitus kõnetab 22 kunstniku kaasabil orkestreerituna surma teemat põlislooduse kontekstis. Valitud kunstnikud moodustavad võrgustiku, risoomse välja, kus kõik osalised on väga erinevad. Nad töötavad eri väljendusvahenditega, on eri vanuses ja vastandlike elukogemustega. Kõik tegelevad metsa maagiliste aspektidega, kuid teevad seda igaüks omal moel. Peaaegu kõik tööd on valminud spetsiaalselt selleks näituseks.

"On terve rida asju, mis käivad üksikule inimesele üle jõu või üle mõistuse. On asju, mis ei mahu inimese vaatevälja  neile lähenemiseks tuleb väga kaugele taganeda või hoopis pugeda küülikuurgu ja tekitada lisadimensioon. Risoomne resonants on taolise lisadimensiooni korraldamiseks täiesti kohane võte. 22 kunstnikku on astunud enesest mööda, välja ja kõrvale, vaadanud otsa metsale ja surmale ning tulemuseks on polürütmiline näitus," selgitas Laurits.

Näitusel osalevad kunstnikud Jaanika Arum ja Herkki E Merila, Toomas Kalve, Madis Katz, Meelis Kihulane, Laurentsius, Peeter Laurits, Edward von Lõngus, Arne Maasik, Epp Margna, Kadri Mälk, Maris Männik ja Martin Rästa, Valdur Ohakas, Norman Orro, Darja Popolitova, Ruudu Rahumaru, Kristel Saan, Uku Sepsivart, Maria-Kristiina Ulas, Taavi Varm, Riina Varol.

Graafiline kujundaja Norman Orro.

Näitus avatakse 15. märtsil kell 18.00 ja on avatud 8. aprillini.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: