Vana Baskini teater lõpetab tegevuse

Vana Baskini Teatri lavastus
Vana Baskini Teatri lavastus "Öökuninganna" Autor/allikas: Facebook

Vana Baskini teater teatas pressiteates, et nad lõpetavad 2019. aastal oma tegevuse. Põhjuseks on see, et kultuuriministeerium katkestab 14 aastat regulaarselt kestnud tegevustoetuse maksmise teatrile.

"2019. aastaks on eraldatud erateatritele umbes 1,7 miljonit eurot, mis on veidi rohkem kui varasematel aastatel. Paraku meie teatrile ei jätkunud sellest ühtegi eurot ja olime seejuures ainuke, kes toetusest ilma jäeti, samal ajal mitmel erateatril suisa suurendati toetust," kirjutas teater pressiteates.

Teater kinnitas ka, et projektide pika ettevalmistusperioodi tõttu ei ole neil võimalik tegevuse koheselt ümber korraldada. "Tallinna linna ja koostööpartnerite abiga püüame selle aasta uuslavastuste ja planeeritud etendustega hakkama saada. 8. märtsil esietendub Salme Kultuurikeskuses Vana Baskini Teatri ja Polygon Teatri koostööprojekt Mika Myllyaho komöödia "Garaaž", osades Tõnu Oja ja Andrus Eelmäe, lavastaja Tamur Tohver. Viimane esietendus on Gertrud Larsson "Kodutütred", mis jõuab vaatajate ette 10. juulil, osades Helgi Sallo, Katrin Karisma ja Anne Veesaar, lavastaja Eero Spriit."

Vana Baskini Teatri tegevustoetus on olnud suurusjärgus 30 000 eurot aastas, millega teater suutis katta kõik oma püsikulud, seal hulgas dekoratsiooni- ja kostüümiladu, kontor ja prooviruumid, näitlejate buss, dekoratsiooniauto jpm.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: