Vana Baskini teater siiski jätkab: Tallinna toel

Vana Baskini teatri etendus
Vana Baskini teatri etendus "Õnnenumbrid" Autor/allikas: Vana Baskini teater

Eile teatas Vana Baskini teatri juht Aarne Valmis otsusest lõpetada teatri tegevus käesoleval aastal, põhjuseks kultuuriministeeriumi otsus lõpetada komöödiateatri toetamine. Täna otsustas Tallinna linnavalitsus toetada Vana Baskini Teatrit 35 000 euroga, toetussumma kavandatakse eraldada Tallinna esimese lisaeelarvega.

Linnapea Taavi Aas märkis, et legendaarse teatrimehe Eino Baskini viimaseks suureks sooviks oli, et tema teater töötaks ja tegutseks veel vähemalt viis aastat pärast tema lahkumist. "Sellepärast leidsime, et linna kohuseks on austada maestro viimast soovi ning toetame tema teatri tegevuse jätkamist 35 000 euroga," sõnas Aas.

Rahaeralduse katteallikaks on Tallinna avalike suhete teenistuse eelarvelised vahendid.

Vana Baskini Teatri juht Aarne Valmis oli meeldivalt üllatanud ja avaldas heameelt linna toetuse üle. "Kogu meie kollektiiv on väga tänulik ja õnnelik sellise ootamatu žesti üle, mille linn on otsustanud teha," sõnas Valmis. "Sellega saab teater edasi toimetada ning jätkata oma tegevust."

Eino Baskin pälvis 2003. aastal Tallinna teenetemärgi, 2010. aastal vapimärgi ja 2014. aastal teeneka kultuuritegelase preemia.  

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: