Taavi Aas Vana Baskini teatrist: loodan, et riigi toetus teatrile taastub

Tallinna linn otsustas toetada Vana Baskini teatrit 35 000 euroga. Raha võetakse linna avalike suhete eelarvest. Linnapea Taavi Aasa sõnul saab Vana Baskini teater toetuse linna esimese lisaeelarvega.

Aas kinnitas aga "Aktuaalsele kaamerale", et tegu pole püsitoetusega. "Eino Baskinil oli soov, et vähemalt viis aastat pärast tema lahkumist saaks teater edasi tegutseda," ütles ta ja lisas, et arvestades Baskini lahkumise aega, siis tõenäoliselt jätkub rahastus veel kaheks aastaks, eks siis saame edasi otsustada, kuidas edasi käituda," kinnitas Aas, rõhutades, et loodetavaist riigi toetus teatrile taastub. "Kui seda ei juhtu, siis tuleb teha järgmiseid otsuseid."

35 000 eurot on sama suur summa, mis jäi rendipinna peal tegutseval teatril puudu kultuuriministeeirumi eelarvest. Teatri juht Aarne Valmis kinnitas, et selle summa abil saavad nad ära maksta püsikulud. "Piletitulu jääb näitlejate ja lavastuste väljatoomiseks ja noh, tegelikult on võimalik, et saame ka Kultuurkapitalist natuke abi."

Kultuuriminister Indrek Saar selgitas täna riigikogu infotunnis, et otsus riigipoolne rahaeraldus lõpetada tehti juba kaks aastat tagasi ja see oli Vana Baskini teatri juhile ka teada.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: