Rainer Sarneti "Nähtamatu võitlus" jõuab USA kinopubliku ette

"Nähtamatu võitlus" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Rainer Sarneti mängufilm "Nähtamatu võitlus", mille maailma esilinastus toimus möödunud nädalal Šveitsis Locarno filmifestivalil, jõuab peagi ka USA kinopublikuni. Filmi Põhja-Ameerika esilinastus toimub septembri lõpus Fantastic Fest ametlikus võistlusprogrammis.

"Nähtamatu võitlus" on kung fu komöödia, mille tegevus toimub 1970. aastatel Nõukogude Liidus asuvas õigeusu kloostris. Film on valminud Eesti-Kreeka-Läti-Soome ühistööna.

"Locarnos linastus film täissaalidele ja vastuvõtt oli erakordselt soe. Esimest korda koos publikuga filmi vaadates võis rahulikult tõdeda, et ootamatul moel oleme Sarneti pöörase eksperimendi käigus – siduda kung fu ja õigeusu klooster, lennutada munki ja hiinlasi ning otsida lapselikku rõõmu – leidnud tee nii kvaliteetkino festivalidele kui loodetavasti ka laiema vaatajaskonna südamesse," sõnab filmi produtsent Katrin Kissa.

"Fantastic Fest viib "Nähtamatu võitluse" žanrikino austajate ette, kes sageli eristuvad tavakino publikust ja kelle ülesleidmine on autorikino tegijatele tihti keeruline. Loodetavasti liigub film sellelt festivalilt žanrikino levitajate kaudu juba laiema publiku ette," lisas ta. 

 "Nähtamatu võitluse" peategelast kehastab Ursel Tilk. Teistes rollides astuvad üles Ester Kuntu, Kaarel Pogga, Indrek Sammul, Rain Simmul, Maria Avdjuško, Tiina Tauraite, Mari Abel, Rein Oja, Taimo Kõrvemaa jt.

Filmi loovmeeskonda kuuluvad režissöör ja stsenarist Rainer Sarnet, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet, Mārtiņš Straupe (Läti) ja Evelyna Darzenta (Kreeka), kostüümikunstnikud Jaanus Vahtra ja Berta Vilispone (Läti), grimmikunstnik Anu Konze, monteerija Jussi Rautaniemi (Soome), helilooja Koshiro Hino (Jaapan), helirežissöör Janne Laine (Soome) jpt. Filmi eriefektid on loodud Kreeka firmas Yafka.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega film on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka). 

Eesti publikuni jõuab "Nähtamatu võitlus" 8. detsembril 2023.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: