Rainer Sarneti "Nähtamatu võitlus" müüdi Põhja-Ameerika kinolevisse

"Nähtamatu võitlus" Autor/allikas: Gabriela Urm

Septembri lõpus USAs filmifestivalil Fantastic Fest linastunud Rainer Sarneti uus mängufilm "Nähtamatu võitlus" jõuab 2024. aastal ka Põhja-Ameerika kino-, digi- ja videolevisse. Filmi sealsed leviõigused omandas Kino Lorber.

"Nähtamatu võitluse" rahvusvaheline müügiagent on Taani firma LevelK, kellelt omandas filmi Põhja-Ameerika leviõigused Kino Lorber, 1970ndatest tegutsev USA sõltumatu levifirma. Kino Lorber toob aastas Põhja-Ameerika kinopublikuni 35 filmi, digi- ja videolevisse üle 300 filmi.

Levitaja keskendub rahvusvahelisele arthouse-kinole, samuti USA klassikutele ja tummfilmidele. "Meeldivalt leidlik ja pööraselt naljakas "Nähtamatu võitlus" on kinnitus sellest, et kung fu filmidest tuntakse rõõmu kogu maailmas, isegi nii kaugel nagu Eestis. Me oleme väga elevil, et saame tuua selle metsikult meelelahutusliku käsituse kung fu žanrist Ameerika vaatajateni," sõnas Wendy Lidell Kino Lorberist.

"Nähtamatu võitluse" maailma esilinastus toimus augustis Šveitsis Locarno filmifestivalil, lisaks on film jõudnud juba linastuda ka Helsingis festivalil "Armastus ja anarhia" ning Fantastic Festil USAs. Oktoobris toimub filmi Hispaania esilinastus žanrifilmide festivalil Sitgesis. Samuti on "Nähtamatu võitlus" valitud Riia rahvusvahelise filmifestivali avafilmiks. Eesti kinodesse jõuab film 8. detsembril 2023.

2,7 miljoni euro suuruse eelarvega "Nähtamatu võitlus" on üles võetud Eestis, Kreekas ja Lätis. Tootjad on Homeless Bob Production (Eesti), White Picture (Läti), Helsinki-filmi (Soome) ja Neda Film (Kreeka). 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: