X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vanemuise teater kuulutas välja konkursi balletijuhi leidmiseks

"Tuhkvalge" (lavastaja Jevgeni Grib) Autor/allikas: Maris Savik

Seoses praeguse balletijuhi lepingu lõppemisega kuulutas Vanemuise teater välja konkursi uue balletijuhi leidmiseks.

Vanemuise teatri balletijuht vastutab rahvusvahelise balletitrupi töö kavandamise, balletirepertuaari planeerimise ja kõrgel tasemel elluviimise eest. Samuti on tema kanda ka balletitrupi arendamine.

Vanemuise teater on Baltimaade ainus kolmežanriteater, kus kõik kolm žanri peavad töötama sünergias. Seepärast on kandideerimise eelduseks balletialane kõrgharidus ning varasem töökogemus ooperi- ja balletiteatris.

Oluline on lavastaja-koreograafi kogemus töös balletitrupiga, balletivaldkonna ja kaasaegse tantsuteatri tundmine ning rahvusvaheliste kontaktide omamine, samuti hea suhtlemisoskus eesti keeles ja inglise keele tööalane valdamine. Isikuomadustelt peaks kandidaat olema avatud, hea suhtlemis- ja planeerimisoskusega ning algatus-, koostöö- ja analüüsivõimeline.

Kandideerija peab oma CV kõrval esitlema vähemalt kahte oma koreograafiale loodud balletilavastust, mille kriitika on avaldatud mõnes suuremas Eesti või rahvusvahelises meediaväljaandes.

Kandideerimisdokumente (CV ja visioonikirjeldus) oodatakse hiljemalt 31. jaanuariks. Konkursi võitja asub tööle alates 1. augustist 2024.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: