X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vanemuise teatris esietendub Janusz Glowacki tragikomöödia "Neljas õde"

Maarja Johanna Mägi ja Ken Rüütel „Neljas õde“ lavaproovis
Maarja Johanna Mägi ja Ken Rüütel „Neljas õde“ lavaproovis Autor/allikas: Virge Ratasepp

Ukraina lavastaja Stanislav Moissejev toob 9. detsembril Vanemuise teatris publiku ette Janusz Glowacki näitemängu "Neljas õde", mis esitab võimaliku versiooni sellest, mis juhtus Tšehhovi kolme õega pärast seda, kui nad olid lõpuks Moskvasse jõudnud.

See Moskva pole aga enam Tšehhovi-aegne unistuste paik, vaid 1990ndate varakapitalismi tõmblustes vaevlev Venemaa metropol, kus eluvõõrad intelligendid seisavad vastamisi nahaalsete ärikate ja sulidega. Lõhe kaunishingedest õdede ning täielikus seadusetuses tõmbleva impeeriumi vahel on seega kärisenud veelgi suuremaks.

Uue tõotatud maana kerkib Moskva asemel silme ette hoopis Hollywoodi filmitööstus, kuhu pääsemiseks näibki avanevat soodne võimalus. Absurdi ja groteski kalduv must komöödia räägib avaramas mõttes inimestest, kes ei suuda endale tunnistada, et nad elavad sootsiumis, mille aeg on lootusetult möödas.

Lavastaja Stanislav Moissejev ütles, et "Neljas õde" on kokteil mustast huumorist, bandiitlikust action-filmist ja õnnetute õekeste sentimentaalsetest stseenidest. "Mu senised kokkupuuted eestlastega on kinnitanud, et eestlastel on väga hästi arenenud huumorimeel," avaldas Moissejev lootust, et tragikomöödia pakub teatripublikule naeru ja intensiivset vaatamist.

"Neljanda õe" toovad Vanemuise teatri väikeses majas publiku ette Marika Barabanštšikova, Maarja Johanna Mägi, Kärt Kull, Piret Laurimaa, Ken Rüütel, Riho Kütsar, Veiko Porkanen, Margus Jaanovits, Robert Annus, Jüri Lumiste, Andres Mähar, Meelis Hansing ning Kaarel Kuusk.

Näidendi on eesti keelde tõlkinud Hendrik Lindepuu. Lavastaja Stanislav Moissejev on ühtlasi ka lavastuse muusikaline kujundaja, kahasse Kaarel Kuusega. Lavastuse stsenograafki on Ukrainast, Volodimir Karaševski. Valguskunstnikutöö teeb Imbi Mälk.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: