Korraldajad jätsid tantsupeo päevase etenduse ära, tantsijad tegid ise peo

{{1498890960000 | amCalendar}}

Tantsupeo korraldajd otsustasid ilmaprognoosile tuginedes tantsupeo teise ehk laupäeval kell 13 algama pidanud etenduse ära jätta. Paljudele tantsijatele selline otsus ei meeldinud ja nii korraldati Vabaduse väljakul ikkagi ühistantsimine.

Laulu- ja tantsupeo teabejuht Sten Weidebaum ütles Vikerraadiole, et eesmärk on see, et tantsulastele jääks pikem paus riiete kuivatamiseks ja õhtuseks etenduseks valmistumiseks.

"Eks me kõik oleme näinud, et see tantsupidu toimub võib-olla kümne aasta kõige keerulisemates ilmaoludes. Tänane ilmaprognoos näitab seda, et olulist paranemist pole oodata. Just tantsupeo teise etenduse ajaks lubatakse taas vihmasadu. Eilsest pikast päevast väsinud lapsed vajavad pikemat aega oma riiete kuivatamiseks ja valmistumiseks kolmandaks etenduseks," selgitas Weidebaum.

Korraldajate otsus oli Weidebaumi sõnul üksmeelne, sest soov on tagada tantsulaste heaolu, et tantsupeost saaks rõõmus ja meeldiv kogemus.

Korraldajate otsust toetas ka päästeamet.

"Eile alates kella 13 päeval kuni hiliste öötundideni sõitsid päästjad Tallinnas 16 korral välja kutsetele, mis olid seotud tormikahjudega. Ümberkukkunud puud, murdunud oksad, lahtipääsenud reklaamplakatid - see näitab, et ilm oli suhteliselt armutu ja täna hommikul see jätkub," rääkis Põhja päästekeskuse juht Priit Laos hommikul "Aktuaalsele kaamerale".

Teisele etendusele pileti ostnud saavad kas raha tagasi küsida või külastada selle eest pühapäeval laulupidu. Piletilevi teatas, et ostab ärajäänud etenduse piletid tagasi uuel nädalal. Piletilevi kinnitusel saavad raha tagasi ka need, kes tantsupeo etenduse piletiga käisid vaatamas laulupeo kontserti. Selleks tuleb pilet alles hoida.

Piletilevi selgitas, et internetist ostetud piletite omanikud saavad teavituse ja nendele kantakse piletiraha tagasi automaatselt. Müügipunktist ostetud piletitega tuleb pöörduda müügipunkti.

Pileteid teisele etendusele oli müüdud ligi 9500, saamatjäävat tulu korraldajad keskpäeval toimunud pressikonverentsil ei avaldanud.

Laupäeva õhtul kell 19 algav kolmas etendus ära ei jää. Väravad avatakse kaks tundi enne etenduse algust. Otseülekanne ETV-s ja ERR.ee-s algab kell 18.45.

Omaalgatuslik kogunemine Vabaduse väljakul

Mõned tantsurühmad otsustasid ärajäänud etenduse asemel isekeskis kell 14 Tallinnas Vabaduse väljakul koguneda, et ühiselt aega veeta ja tantsida.

Politsei esindaja ütles keskpäeval, et korrakaitsjad seda takistama ei hakka, kuid lähevad sündmuskohale turvalisuse eest seisma.

Politsei andmetel kogunes Vabaduse väljakule paar tuhat tantsijat. Vaata lähemalt uudisele lisatud fotogaleriist ja videoklipist:

 

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: