Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lääne-Virumaa kunstnikud ei saa vaiki olla

Foto: Rene Kundla/ERR

Rakvere galeriis avatud näitus "Ei saa mitte vaiki olla" räägib teoste kaudu sellest, millised aktuaalsed teemad on hingel Lääne-Virumaa kunstnikel. Näitusel on muu hulgas võimalik pidada vihakõnet ja aidata otsida vikerkaarelippu. Näitusel on üleval 28 eripalgelist taiest 24 autorilt.

Teema "Ei saa mitte vaiki olla" võtab omamoodi kokku kohe galeriisse sisenedes vastu vaatav Aarne Mäe installatsioon "Vihakõne", mis on saunaviha ja ruupori sümbioos.

 

Lisaks ruuporisse rääkimisele saab huviline kaasa lüüa veel ühe teose saatuses. Nimelt otsib foto "Kuulutus" autor Teet Suur Rakvere seksuaalvähemuste filmifestivali ajal ära varastatud vikerkaarelippu.

Näituse teravaima mõtteelamuse saab tõenäoliselt Renate Leppiku tööst "Kompab oma piire", millel on žiletiteral turniv tigu.

Näituse kõige raskem teos on Hallan Kivisaare skulptuurigrupp "Kivistunud poliitikud"., mille autor tõi kohale käruga.

Kuna tegu on kohalike Lääne-Virumaa kunstnike näitusega, külastab näituse kuraatori Riho Hüti sõnul Rakvere galeriid just novembris palju kunstihuvilisi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: