X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Rakvere galerii galerist: kui keegi ei käiks, siis poleks seda vaja

Foto: Rene Kundla/ERR

Rakvere galerii on juba veerandsada aastat olnud Lääne-Virumaa kunstnikele hea võimalus oma teoseid näidata.

Rakvere galerii kogusse annetatud ja ostetud kunstiteostest on praegu galeriis avatud näitus "Pärlimäng". Näitusekoha eestvedajate sõnul on galerii tegutsemine vajalik eelkõige just kohalikele kunstnikele ja nende ande austajatele.

"Kui keegi ei käiks, siis poleks vaja seda. Aga näha on, et ka praegu inimesed akna taga ootavad ja hommikul, kui ukse lahti teeme, ootavad ukse taga. Nende pärast teeme. Ja siin käib palju õpilasi ja ka avamisel on alati palju inimesi. Selle pärast me teeme seda asja. Kui keegi ei käiks, siis me lõpetaks selle kohe ära," sõnas Rakvere galerii galerist Riho Hütt.

Rakvere galerii juht Raivo Riim lisas: "Rakvere galerii on 25 aasta jooksul näidanud, et kunsti võimalikkus Rakveres on olemas. Ma usun, et kui me paneks uksed kinni, siis kunagine Rakvere linna kõige kõvem kunstnik Vihvelin pööraks hauas ringi sõnadega: "Poisid, mis jama see nüüd on!""

25 aasta jooksul on Rakvere galerii asunud kolmes kohas. Praegu renditakse ruume Kaitseliidu majas Pikal tänaval.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: