Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere Galerii sügisnäituse teemaks on pagulased

Rakvere Galerii on kunstinäitusi korraldanud juba paarkümmend aastat. Tänavuse sügisnäituse teemaks on "Pagulased".

Pagulaste temaatikaga ollakse Lääne-Virumaal Vao külas asuva varjupaigataotlejate majutuskeskuse ja seal elavate pagulaste tõttu üsna hästi kursis. Siiski levivad kõhklused ja kartused meie kultuuri ja meie eneste püsimajäämise suhtes muutuvas maailmas, vahendasid ERR-i teleuudised.

Rakverelaste teada pole varem Eestis kunsti kaudu sellele problemaatikale lahendusi otsitud.

"See on esimene näitus ja ma ütlen, et see on hea, et meie hakkasime selle teemaga pead murdma ja see lahendus, ma arvan, et kümme, sada lahendust on muud veel, et seda probleemi natuke laiemalt näha ja selgemalt näha. See piltlahendus annab ka sellist nagu selgust natuke," rääkis sügisnäituse kuraatori Riho Hütt.

Hütt tõdes, et teinekord jääb tekst natuke nagu lahjaks. "Selle näitusega tahtsime öelda seda, et kui meie kultuurikiht on tugev ja paks, siis meil on lihtsam seda probleemi lahendada," täpsustas kuraator.

Aktiivselt tegutsevaid kunstnikke on Rakvere mail 40 ringis. Rakvere galerii ennekõike Raivo Riimi ja Riho Hüti isikus on püüdnud neid igati toetada.

Korraldatud on maakondlikke kevad- ja sügisnäitusi, isiku ning teemanäitusi. Galerii on varemgi ärgitanud kunstnikke vaatama ühiskonnas tekkinud pingeid läbi pildiprisma.

"Rakvere galerii mõte on olnud algusest peale oma Lääne-Virumaa kunstnike toetamine, turgutamine. Olla meie kunstielu pärmiks, et seda kunstielu siin edasi viia," rõhutas MTÜ Rakvere Galerii juhatuse liige Raivo Riim.

Tema sõnul on galeriis nähtud aegasid, kus müüdi pileteid, kuid ka neid aegu, kus kunstnik pidi näituse eest ise üüri maksma. "Väikese kohas sel ei ole mõtet," sõnas Riim, kes aga nentis, et see on ainulaadne muidugi, et meil on tasuta galerii.

"See tähendab seda, et me kutsume kõiki. Tulge, sest Rakvere linn toetab meid," kutsus Riim üles külastama näitust.

Kunstnikele on galerii personaalnäitusteks tasuta. Heaks tavaks on saanud, et näituse lõpul kingivad nad ühe töö galerii kogusse. Tänaseks on sellest saanud ainulaadne Virumaa kunstikollektsioon.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: