Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere galerii tähistab Nikolai Triigi sünniaastapäeva koopiate näitusega

Tuntud kunstnike maale igasse galeriisse ei jätku, sestap näidatakse mõnikord ka nende tööde koopiaid. Nii tähistab Rakvere Galerii kunstnik Nikolai Triigi sünniaastapäeva eelmise sajandi Eesti kunstnike tööde koopiate näitusega.

Koopiate meister on harrastuskunstnik Ivo Ridalaan, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Möödunud sajandi esimene pool, eriti kolmekümnendad aastad, oli Eesti maalikunsti üks tippaegu. Konrad Mägi, Villem Ormisson ja Nikolai Triik on vaid lühike loetelu tolle aja suurkujudest.

Homme on Nikolai Triigi 130. sünniaastapäev ning KUMU tähistab seda Triigi tööde näitusega. Rakvere Galerii paneb välja aga Nikolai Triigi, Konrad Mäe ja Villem Ormissoni tööde koopiad, mille autor on harrastuskunstnik Ivo Ridalaan.

"Need kolm ongi minu lemmikkunstnikud. Nad olid tollal juba väga tugevad tegijad ja nad meeldivad mulle," rääkis Ridalaan.

Lõuna-Euroopas art-nouveau, Põhja-Euroopas juugend oli kunstivool, millest hoovas uuendust ja revolutsiooni ning mis mõjutas kujutavat kunsti, arhitektuuri, disaini. Ridalaani sõnul meeldib talle see kunstivool kõikjal ning koopiate tegemine ja nende väljapanekud on üks võimalus head kunsti tutvustada.

Temaga nõustub ka galerist Riho Hütt. "Paljusid töid teataksegi läbi koopiate. Originaal on hävinud ja tänu sellele, et koopia on tehtud, me teamegi, milline see töö välja nägi. Üks asi on, kui sa näed seda tööd raamatust, teine, kui maalina," ütles Hütt.

Koopiate autor Ivo Ridalaan töötas treialina, aga kui see töö otsa sai, õppis maalima ja hakkas ka mesilasi pidama.

 

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: