Valter Soosalul pole vahele jäänud ükski laulupidu: kui on laulupidu, olen mina kohal

26-aastane dirigent Valter Soosalu avaldas, et temal pole elus vahele jäänud ükski laulupidu.

"Kohe algusest peale vanemad mind laulupeole on viinud," ütles Soosalu "Vikerhommikus" ja tõdes, et oma esimest laulupidu ta ei mäleta.

Sel aastal on Soosalu laulupeo segakooride liigi dirigent ja tõdes, et tema jaoks on ainult loogiline, et on kohal olnud igal laulupeol. "Kuni kuuenda eluaastani vanemad mind viisid sinna, sealt edasi olen ma alati olnud kooridega seotud, laulnud ja õppinud muusikat. Minu jaoks tundub see ainult loogiline ja orgaaniline. Kui laulupidu on, siis olen mina ka kohal," arutles ta.

Soosalu ütles, et lauljana pole tal laulupeol raskusi olnud, aga on koore, kellele laulupeo repertuaar võib raskusi valmistada. "Siiamaani võib küll öelda, et kõikides eelproovides, ka väiksemad külakoorid, kellel on mõni hääleke võib-olla puudu, on hästi oma eeltöö ära teinud," kiitis Soosalu tänavusi koore. Ta lisas, et vähemalt segakooride liigis pääsevad laulupeole kõik koorid, kellel on lood selged.

Sel nädalal kuulutati välja joonistuskonkurss "Laulupidu 2069", kuhu oodatakse noorte pilte tulevikulaulupeost. Soosalu usub, et laulupeo üldine pilt jääb samaks läbi aastate. "Põhilised asjad, et meid on palju, me oleme rõõmsad, me laulame head muusikat, lehvib Eesti lipp ja tuli põleb tuletornis - ma arvan, et need on põhilised asjad, mis võiksid ka 50, saja ja rohkemate aastate pärast nii olla," lausus Soosalu.

Konkursile on oodatud osalema lapsed ja noored vanuses 7-19 eluaastat. Kõiki saadetud töid hinnatakse kokku neljas vanuserühmas: 1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass ja 10.-12. klass.

Konkursile saadetav töö peab olema paberkujul, tasapinnaline ja A3 formaadis. Joonistus- või maalimistehnika on vabalt valitav. Saadetud tööle tuleb lisada etikett joonistuse pealkirja ning autori nime, kooli, klassi ja juhendaja infoga. Töö pöördele tuleb lisada autori nimi ja kontaktandmed (telefon, e-mail).

Töö tuleb saata ERR-i Lastejaamale posti teel hiljemalt 30. aprilliks 2019 aadressil Gonsiori 27, Tallinn 15029.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: