Tantsupeole pääseb esinema üle 10 000 tantsija

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tantsupeo "Minu arm" 333 maakondlikku eelproovi on lõppenud, nende põhjal valis kunstilise toimkond välja 731 kollektiivi, nende hulgas 15 väliseesti tantsurühma. Tantsupeole kutse saanud kollektiividesse kuulub 10 540 tantsijat ja võimlejat.

Peole pääsemise valiku tegemine on keeruline olnud iga kord, sest peole soovib alati esinema saada rohkem tantsijaid kui Kalevi staadion seda võimaldab. Sel aastal tuleb staadionile ära mahutada üle kümne tuhande tantsija.

Eelproovide käigus hinnati rühmade esituse juures peamiselt tantsu tehnilist ja kunstilist taset, tantsu vastavust lavastaja kirjeldusele, rahvarõivaste kandmise oskust ja korrektsust ning üldist esinemiskultuuri. "Kõikide rühmaliikide teistest eelproovidest paistis silma hea tase ja pühendumus, täname südamest kõiki tantsupeoks valmistujaid," tunnustab pealavastaja Vaike Rajaste kõiki tantsukollektiive tehtud töö eest.

"Kutse tantsupeol esinema on saanud 713 kollektiivi, kuhu kuulub 10 540 tantsijat ja võimlejat. Kõikide rühmaliikide teistes eelproovides osales kokku 995 kollektiivi umbes 15 000 tantsija ja võimlejaga. Kollektiivide lõplik akrediteerimine peole toimub juunikuu esimestel nädalatel ning siis selgub peoliste koguarv koos rühmade juhendajate, lastekollektiivide saatjate, kunstilise toimkonna ja tehnilise-korraldusliku tugitoimkonnaga," ütles Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Esimest korda tantsivad sel tantsupeol pererühmad, kes tulevad peamiselt maakondadest. "Olles ise Viljandimaal aastakümneid tööd teinud ja nähes, kuidas on koolid väikeseks jäänud ja täiskasvanud kuskile mujale kolinud või tööle läinud, et oleks ka väiksematest kohtadest võimalik peole tulla, siis tekkiski mõte moodustada juba kohtadel kollektiivid, kes saaksid kodus juba harjutada," lisas Rajaste.

Tantsupeo ettevalmistused jätkuvad juba 19. mail Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuva tantsupeo jooniste seminariga, kus tantsupeol osalevate kollektiivide juhtidele tutvustatakse väljakujooniseid lavastuse kava tervikust lähtuvalt. Pealavastaja sõnul saavad paljud tänaseks selgeks õpitud tantsud suurele väljakule toomiseks veel värske lihvi. "Ennekõike selleks, et pakkuda tantsupidude lahutamatuks ja väga oodatud osaks saanud kauneid mustreid. Seetõttu jätkub enne tantsupidu tööd selle kallal, et kõik tantsud mõjuksid kokku sulades veelgi võimsamalt ning annaksid paremini edasi neis peituvat mõtet," lisas Rajaste.

Kollektiivide akrediteerimine peole toimub juunikuu esimestel nädalatel ning siis selgub peoliste koguarv koos rühmade juhendajate, lastekollektiivide saatjate, kunstilise toimkonna ja tehnilise-korraldusliku tugitoimkonnaga. 

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub Tallinnas 4. kuni 7. juulini. Tantsupeo esimene etendus toimub neljapäeval, 4. juulil kell 19.00, teine etendus reedel, 5. juulil kell 11.00 ja kolmas etendus reedel, 5. juulil kell 18.00. Rühmad, kes tänavu tantsupeo esinejate hulka ei mahtunud, on oodatud tasuta Kalevi staadionile vaatama 4. juuli tantsupeo peaproov-etendust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: