AK uuris, kuidas erinevad laulupeole saabuvate välisosalejate tingimused

Sotsiaalmeedias on tekkinud arutelu selle üle, kas välisrühmadele on suvisel juubelilaulupeol osalemine kallim kui kohalikele kollektiividele. Laulupeole on tulemas 25 väliseesti ja 17 väliskoori ning 15 tantsurühma.

Laulupeo muusikatoimetaja Ave Sopp selgitas, et tasuta ei ole laulu- ja tantsupidu ühelegi osalejale, kuid Eesti rühmade ja kooride kulusid aitavad kanda omavalitsused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tegelikult käib see kompensatsioonide kaudu, vastavalt omavalitsustele, ja mida me katame - katame transpordi, toitlustuse, majutuse, käepaela, millega saab väljakutele sisse," selgitas juubelilaulupeo "Minu arm" muusikatoimetaja Sopp.

Välisosalejad peavad käima laulupeole tuleku eest välja iga pidulise kohta 35 eurot valikkooride ning 25 eurot tavakooride puhul.

"Selle eest ta saab: käepaela, millega saab väljakutele sisse, proovidesse, millega saab sõita tasuta transpordis, selle eest saab toitlustuse, laulu-tantsupeo teatmiku, kas siis eesti või inglise keeles," rääkis Sopp.

Lisaks hoolitseb laulupeo aihtasutus ka välisrühmade rongkäigu siltide eest ning pakub soovijatele saatjat laulupeo nädalal.

Kahe Londonis tegutseva rahvusvahelise rahvatantsurühma üks juhte Madis-Mikk Remmet ütleb, et osalustasu vastu pole neil midagi, küll aga oleks tore, kui selle eest pakutaks ka neile ööbimiseks madratsikohta mõnes koolimajas.

"Osalustasu maksmise kohta pole meil midagi, rõõmuga oleme nõus seda maksma," lausus Remmet. "Lihtsalt oleks tore, kui ka meile seda madratsikohta pakutaks, et meil tuleb 33 inimest. Et kõigil ei ole sugulasi või meil on palju ka rahvusvahelisi inimesi."

Paraku on Tallinnas majutusvõimalused piiratud. Kokku oodatakse juubeli laulu- ja tantsupeole ligi 12 000 tantsijat ning enam kui 35 000 lauljat. Laulupeolised majutatakse 44 koolimajja, kuhu raskustega mahub ööbima kuni 22 000 esinejat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: