Tantsupeolt välja jäänud tantsijad lubatakse rongkäiku

Laulupeo rongkäik, 2009
Laulupeo rongkäik, 2009 Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rongkäik pikeneb ligi 500 inimese võrra, kuid see ei avalda logistikale ja turvameetmetele erilist mõju, otsustas laulu- ja tantsupeo sihtasutus.

19. juunil kogunenud laulu- ja tantsupeo sihtasutuse nõukogu arutas ettepanekut lubada XXVII laulu- ja XX tantsupeo rongkäigust osa võtta ka peole ettelaulmise või ettetantsimise tulemusel mitte pääsenud kollektiivi, teatas sihtasutuse pressiesindaja Carl-Ruuben Soolep.

Soovi rongkäigus osaleda avaldas 459 inimest. Kokku jäi suurelt peolt välja 4601 teises eelvoorus osalenud tantsijat.

Nõukogu hindas sellise hulga inimeste mõju rongkäigu logistilistele lahendustele ja turvameetmetele pigem tagasihoidlikuks ning otsustas juubelipeol erandkorras anda soovi avaldanutele võimalus osaleda rongkäigus koos oma maakonna kolonni koosseisus.

Oma soovist teada andnud inimestega võtavad lähipäevil ühendust maakonna kuraatorid, kes paigutavad nad rongkäigus oma maakonna kolonnidesse. Nõukogu juhib tähelepanu, et peole akrediteeritud kollektiividele tagatud muud õigused neile ei laiene ning rongkäigus osalemiseks tuleb neil endal hoolitseda nii transpordi, toitlustuse kui ka võimaliku majutuse eest.

Juuni alguses avaldasid mitmed suurelt peolt välja jäänud rahvatantsijad soovi rongkäiguga ühineda. Üks eestkõnelejaid Krõõt Kilvet leidis, et see annaks tantsijatele võimaluse näidata publikule oma ilusaid rahvariideid ning saada peomelust aktiivselt osa.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: