Olev Subbi näituse taustalt. Tegevus vabakutselise kunstnikuna

Olev Subbi. Kuldne kauss. 1967.
Olev Subbi. Kuldne kauss. 1967. Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

Adamson-Ericu muuseum avas 12. märtsil Eesti maalikunstniku näituse "Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul" ning sulges selle eriolukorra lõpuni juba järgmisel päeval. Muuseum jätkab näitusega seotu tutvustamist elektrooniliste vahendite kaudu.

Teisel katsel õnnestus Olev Subbil heade soovitustega saada 1967. aastal Eesti NSV Kunstnike Liidu liikmeks. Oluline on teada, et üks soovitustest oli toona legendaarse vanema põlvkonna kunstniku ja disaineri Adamson-Ericu (1902-1968) sõnastatud.

Kunstnike Liidu maalisektsiooni liikmelisus tagas ametliku võimaluse alustada Olev Subbil tegevust vabakutselise kunstnikuna. Oli tekkinud uus, kunstnikku pikalt pürgimusteks innustanud ja ihaldusväärse eesmärgina elukorralduses planeeritud olukord. Garanteeritud oli töövahendite ja kvaliteetsemate värvide saamine, võimalus ateljee omamiseks, näitustel esinemiseks jne. Peagi tekkisid võimalused isikunäitusteks ning laiemaks maaliloomingu esitlemiseks nii Eesti NSV-s, Moskvas kui ka väljaspool NSV Liidu piire.


Olev Subbi oma esimeses ateljees Pika jala väravatornis 1960. aastate lõpul.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: