Olev Subbi näituse taustalt. Loomingu kõrgtaseme saavutamine

Olev Subbi. Kompositsioon interjööris (sügisene interjöör). 1970.
Olev Subbi. Kompositsioon interjööris (sügisene interjöör). 1970. Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

Adamson-Ericu muuseum avas 12. märtsil Eesti maalikunstniku näituse "Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul" ning sulges selle eriolukorra lõpuni juba järgmisel päeval. Muuseum jätkab näitusega seotu tutvustamist elektrooniliste vahendite kaudu.

Näitus Adamson-Ericu muuseumis koondab Olev Subbi loometee esimese süvenemise perioodi aastatest 1963–1980. Eesti NSV-s võitis ta oma kujundimaailma värskusega tähelepanu.

Luues nihestatud ruume, linnu ja maastikke, otsis ta nii esteetilisi kui ka inimlikke väärtusi ning vormis need oma isikupärasesse maaliloomingusse. Hõrgud, erinevates maaližanrites teosed, milles on Eestimaa ja ideaalmaailma kokkupuuteid, tõstsid Olev Subbi loomingu kõrgtasemele just sellel ajaperioodil.

Jätkame teoste tutvustusi aprillist alates pisut pikema ajavahega ning loodame pärast eriolukorra lõppu kohtuda publikuga juba kunsti keskel. Olge terved!

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: