Olev Subbi näituse taustalt. Eksponeerimise võimalused

Olev Subbi. Akt maastiku taustal. 1968. Õli, tempera lõuend.
Olev Subbi. Akt maastiku taustal. 1968. Õli, tempera lõuend. Autor/allikas: Eesti Kunstimuuseum

Adamson-Ericu muuseum avas 12. märtsil Eesti maalikunstniku näituse "Olev Subbi. Värvidega ideaalmaailma otsingul" ning sulges selle eriolukorra lõpuni juba järgmisel päeval. Muuseum jätkab näitusega seotu tutvustamist veebi vahendusel.

Olev Subbi maaliloomingu eksponeerimise võimalused olid eri aastakümnetel erinevad. Kui muutusid Eestimaa olud, avanesid ka võimalused. Esimesed isikunäitused toimusid Tallinnas 1960. aastate teisel poolel. 1966. aastal Tallinna Kunstihoone salongis ja 1969. aastal toonase Eesti NSV riikliku kunstimuuseumi peahoones Kadrioru lossis korraldatud väljapanekud tagasid võimaluse eksponeerida oma maale ka Venemaal: 1971. aastal Moskvas NSV liidu kunstnike liidu näitusesaalis ning 1974. aastal Novosibirskis. 1986. aastal tuli kutse juba ka Soomes korraldada suurem isikunäitus Helsingi linnamuuseumis (Helsingin Kaupungin Taidemuseo). 1991. aastal, kui Eesti taas vabaks sai ning liikumisvõimalused laienesid, eksponeeris Olev Subbi oma loomingut juba ka ookeani taga Ameerika Ühendriikides Wisconsisni Ülikooli Allen Priebe Gallery's. Enamasti kaasnesid näitustelt ka ostud ning tema loomingut on eelpool mainitud maade riiklikes kollektsioonides ja erakogudes.

Kuulsaim muuseum, kus Olev Subbi maale leidub, on Tretjakovi Galerii Moskvas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: