Ilja: Estonia teatri uus juht valitakse hiljemalt detsembri alguseks

Rahvusooper Estonia.
Rahvusooper Estonia. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Estonia nõukogu esimees Ivari Ilja kinnitas ERR-ile, et Rahvusooper Estonia uue juhi konkursile laekunud avalduste seast valitakse võitja hiljemalt detsembri alguseks. Konkursile laekus kokku 18 avaldust.

"Olen kindel, et teater saab endale hea ja väärika juhi," sõnas Ilja ja mainis, et kõigepealt arutab nõukogu laekunud dokumendid läbi ja nädala jooksul kohtutakse ka nende kandidaatidega, kes valitakse teise vooru. "Usun, et novembri lõpus või detsembri algul on uue peadirektori nimi ka avalikkusele teada."

Ivari Ilja sõnul on teater üks väga keeruline ja paljudest inimsuhetest läbipõimunud asutus. "Loomulikult on seal palju erinevaid meeleolusid, aga mina iseloomustaksin seda meeleolu väga positiivselt," tõdes ta ja kinnitas, et positiivne on juba see, et vaatamata koroonaviiruse levikule on Rahvusooper Estonia saanud oma etendusi anda. "Publik on päris hästi teatrit külastanud, mis on seda õhkkonda ka positiivsemaks muutnud."

"Enne uue peadirektorite leidmist on töötajate hulgas teatud ärevus, aga tulevik on positiivne," mainis ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: