VAT teatri "Vivaariumist" valmis virtuaallavastus

VAT teater
VAT teater "Vivaarum" Autor/allikas: Rebeca Rosalie Parbus

2023. aasta jaanuaris esietendus VAT teatris tehnoloogia- ja osalusteatrilavastus "Vivaarium", mis uuris, kuidas märgata enda ümber olevat infomulli ja mida teha, et see liiga ahistavaks ei muutuks. Nüüd on lavastusest valminud interaktiivne versioon "Tasku-Vivaarium".

"Tasku-Vivaarium" pole pelgalt võimalus "Vivaariumit" järele vaadata, vaid pakub huvilistele erinevaid mängulisi lahendusi – näiteks saab läbida Vivaariumi isiksusetesti, et näha, millisesse ühiskonnagruppi kuulud. Erinevalt algsest lavastusest, ei pea leppima vaid ühe grupi külastamisega, vaid saab külastada kõiki kapsleid. Lisaks on "Tasku-Vivaariumisse" kogutud jaanurari etenduste statistika.

"Vivaariumi" dramaturg Mihkel Seeder leiab, et lavastusega tabati mängu ja teatri vahealal täpselt õiget punkti. "Ühelt poolt teema – manipulatsioon ja kajakambrid – teiselt poolt publiku kihk mängulise eufooriaga kaasa minna. Igas kapslis taheti näha, mida too "hull" kapten veel välja mõtleb. "Tasku-Vivaariumis" saab aga lausa kõik kapslid läbi uudistada ja natukene kaasagi mängida. Ja kõige olulisem – kaasa mõelda," sõnas Seeder.

"Tasku-Vivaarium" avanes 1. oktoobril ja sulgub 14. oktoobril kell 21. Lisaks on võimalik teekonnast ka inglise keeles osa võtta. "Tasku-Vivaariumit" on leitav VAT teatri kodulehelt.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: