Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kadrioru staadionihoonet peetakse oluliseks arhitektuurimälestiseks

Foto: ERR

Ringvaade käis uurimas, miks peetakse lisaks Lennusadamale üheks Tallinna olulisemaks arhitektuurimälestustiseks Kadrioru staadionihoonet ning eriliselt just selle betoonkatust. Nad võtsid kaasa ka mitmed arhitektuuriajaloolased, nende seas näiteks ka maineka Kenneth Framptoni.

"Sellist tüüpi betoonkatus on ka praegu üpris haruldane, muidugi oli samasuguseid näiteid ka Hispaanias ja Suurbritannias, aga insenerid teevad tööd, millel on lisaks tehnilisele ka vormiline kvaliteet nagu seda on näha ka siin," toob välja arhitektuuriajaloolone Kenneth Frampton, kelle mainekatesse arhitektuuriteostesse võiks vabalt ka Kadrioru staadionihoone ära mahtuda.

"Kui nüüd sellest staadionist rääkida, siis mis minule ja veel mitmete juhtivale Eesti kunstiajaloolisele ei meeldi, on see, et ta jääb tegelikult poolikuks," toob välja Andres Kraas selle, et praegusel hetkel jääb see kõik kompositsiooniliselt veidi lahtiseks. "Seda hoonet on vahel võrreldud ka Munamäe vaatetorniga, mis esindab samamoodi funktsionalistlikku stiili."

Andres Kraas toob välja veel teisigi märkimisväärseid hooneid, millele Tallinnas tasuks tähelepanu pöörata. "Kindlasti üks neist on kino Sõprus - samamoodi ka näiteks Lillepaviljon." Tulles natukene hilisemasse aega, siis toob ta loomulikult välja ka Linnahalli, mis paistab silma just enda omapärasusega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: