Dirigent Hendrik Vestmann alustas hooaega Saksamaal peadirigendina   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1475674848000 | amCalendar}}
Hendrik Vestmann
Hendrik Vestmann Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti noorema põlve dirigent Hendrik Vestmann alustas oma uut hooaega Saksamaal uues ametis Oldenburgi Riigiteatri muusikalise juhi ja peadirigendina.

Hendrik Vestmanni (42) eelmine amet oli Bonni Teatris ooperitrupi muusikalise juhina, kus ta tegutses alates 2013. aastast, enne seda oli ta Münsteris ooperitrupi esimene kapellmeister, ametis veel Austrias Grazi ooperimajas ning Heidelbergis. Tänavu juhatas ta mitmeid etendusi ka Berliini Koomilises Ooperis, kui Kristiina Poska sealt vabakutseliseks jäi.

Teatriorkestri sümfooniline sari algas 28. ja 29. augustil, avakava esimese teosena kõlas Hendrik Vestmanni juhatusel Heino Elleri sümfooniline poeem „Koit“, 25. ja 26. septembril avas Vestmann õhtu Erkki-Sven Tüüri orkestripalaga „Insula deserta“, aprillis on ettekandel Arvo Pärdi „Fratres“.

Hendrik Vestmanni esimene esietendus uues ametis toimus 17. septembril Giuseppe Verdi 4-vaatuselise ooperiga „Macbeth“ (1865. aasta Pariisi versioon), kus lavastuse tegid Nadja Loschky ja kaaslavastajana Katerina Sokolova. Septembris toimus kaks etendust, oktoobris tehakse sellest veel kolm etendust, 16., 21. ja 28. oktoobril, novembris-detsembris kolm ja jaanuaris viimased kolm õhtut, nimiosas algusest lõpuni Daniel Moon.

Muusikaõpinguid alustas Hendrik Vestmann sünnilinnas Tartus, kus lõpetas klaverierialal laste-muusikakooli, õppis seejärel Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusikaakadeemias koorijuhtimise ja orkestridirigeerimise erialal, 2002. aastal sai Vestmann magistrikraadi Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis nimeka maestro Wolf-Dieter Hauschildi käe all. 2004-2006 oli ta Vanemuise teatri muusikaline juht ja peadirigent (seal on töötanud aastakümneid lauljana ka tema ema Silvia Vestmann). Hendrik Vestmann sai 2006. aastal Hermann Abendrothi nimelisel dirigentide konkursil Weimaris eripreemia ning oli kolme parema hulgas Deutsche Dirigentenpreisi konkursil samal aastal.

Järgmised esietendused tulevad Georg Friedrich Händeli ooperist „Agrippina“, Stephen Sondheimi populaarsest muusikalist „Sweeney Todd“ (esmakordselt Oldenburgis), Gaetano Donizetti ooperist „Rügemendi tütar“ ja uuel aasta Richard Wagneri „Reini kullast“, siis taas Hendrik Vestmanni käe all.

Oldenburgi teatrist Alam-Saksimaal sai 1842. aastal suurhertsogi õukonnateater, tulekahju järel taastati ja avati teatrimaja uuesti 1893. aastal, nüüd on ehitis uusbarokkstiilis. Muutusi staatuses ja ka arhitektuuris on lisandunud aina teatrimaja laiendamise ja muugagi seoses. Suur teatrisaal mahutab praegu ligi 600 kuulajat-vaatajat.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: