Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Ohtlik ema", "Hooldusõigus" ja Wilkom festival

Foto: Kaader filmist

"Terevisioonis" oli taas külas filmikriitik Tristan Priimägi, kes soovitas sel korral filme "Ohtlik ema" ning "Hooldusõigus" ja peatus ka esmakordselt toimuval komöödiafilmide festivalil Wilkom.

"Ohtlik ema" ("Sašiši Deda")
Režissöör: Ana Urushadze

"Film räägib ühest kirjanikust ja vaataja näeb tema transformatsiooni lugu, kuidas ta andub täielikult raamatukirjutamise protsessile ning kuidas see kunst neelab tema alla," ütles Tristan Priimägi "Terevisioonis" ja soovitas filmi vaatama minna, kuna seda on kinokavadest raske leida ning toimuvad üksikud seansid.

"Seal on võib-olla struktuuriprobleeme, aga kaks-kolm stseeni filmist panevad pärast väga põhjalikult järele mõtlema," nentis ta ja sõnas, et Gruusia tõestab juba mitmendat korda, et väga väikese eelarvega ja kammerlikult on võimalik teha tasemel filmi, mis kogub hulga auhindu.

"Hooldusõigus" ("Jusqu'à La Garde")
Režissöör: Xavier Legrand

Priimägi selgitas, et samamoodi nagu Ana Urushadze "Ohtlik ema" on ka Xavier Legrandi "Hooldusõigus" debüütfilm. "Kohe esimese filmiga Veneetsiast parima režissööri Hõbelõvi," mainis ta ja selgitas, et linateos on äärmiselt hüperrealistlik lugu luhtaläinud lahutusest.

"Mees on niivõrd vaatamist väärt, sest ta on ideaalne värdjas, nii kohutavalt õudne tegelane," tõdes ta ja tõi välja, et vaataja proovib küll tegelasega kaasa mõelda, aga see on keeruline. "See on mingi kindla tüübi pealt, kes on hästi sotsiaalne, lõbus ja palju sõpru, aga suletud uste taga käib vaimne terror."

"Seda filmi on raske vaadata, aga see on tõsiselt hea," sõnas ta lõpetuseks.

Wilkom komöödiafilmide festival
2. kuni 6. maini Viljandis

"Ma usun, et meie valitud komöödiate palett on väga lai ja sealt on võimalik leida igasuguseid asju alates slapstick'ist lõpetades musta huumoriga," mainis filmikriitik ja lisas, et nende programmis on kümme filmi ja ka kaks Eesti linastust. "Eile õhtul lõpetasin Fopaa! stand-up show'ga, seega naljaprogrammi on meil igasugust."

Tristan Priimägi arvates on komöödiatega kaks probleemi. "Üks on see, et paljudes filmides on ainult idioodid, nagu Ameerika komöödiates tihti on, ja teine probleem on see, et väga tugevad on kohalikud komöödiad, aga ma ei ole kindel, kas see on võimeline omama mõtet ka inimesele, kes ei ole sellest kultuurist."

Filmide valiku kriteeriumiks oli Wilkom festivalil see, et oleks naljakas, aga seal kõrval oleks kaalukus ka mingil muul tasandil. "Nali on selline meelelahutus, mis lõpeb sul kohe ära, kui sa kinost välja astud, aga selleks, et ta jääks pidama, peab seal olema veel mingi tasand."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: