Tristan Priimägi filmisoovitused: urban küünik, viimane vürst ja Astrid Lindgren

Foto: Kaader filmist

Filmikriitik Tristan Priimägi jagas "Terevisioonis" kolm filmisoovitust ning kinnitas, et sel nädalal on kõige põnevamaks filmiks just koomiline Ameerika krimka "Väike teene".

"Väike teene" ("A Simple Favor")
Režissöör: Paul Feig

Tristan Priimäge tõdes, et mingis mõttes võib filmi "Väike teene" võrrelda mõned nädalad tagasi Eesti kinodesse jõudnud linalooga "Otsing". "Lugu inimesest, kes kaob seletamatutel asjaoludel ja siis peaossa on lükatud vägivaldselt inimene, kes ei ole selleks rolliks valmis," ütles ta ja lisas, et käesolevas filmis mängib peaosa Anna Kendrick, kes peab kriminaalset juhtumit hakkama lahendama.

"Kui Anna Kendrick on selline eeslinna emme, meeleheitel koduperenaine, siis Blake Lively mängib talle vastu urban küünikut, kes käib töölt suures linnas," selgitas ta ja mainis, et selle teema ümber hakkavad nad mõõtu võtma. "Väga huvitavalt on tempereeritud filmi tooni läbi selle, et peaosa on võetud mängima Anna Kendrick, kes on selgelt komöödianäitleja."

"Minu meelest väga meelelahutuslik ja Blake Lively keerab oma rollis vindi nii üle, ta on nagu naisversioon Mick Jaggerist," nentis ta.

"Astrid Lindgreni rääkimata lugu"
Režissöör: Pernille Fischer Christensen

"Tegemist on eluloofilmiga, mida võiks rangema silmaga ka seebikaks nimetada," sõnas Priimäge ja tõdes, et seal on olemas siiski kultuurilooline väärtus. "See on lugu Astrid Lindgrenist, mida ei ole räägitud ehk siis enne, kui ta kirjanikuks hakkas ja mis tal juhtus ühes abieluvälises suhtes ja kuidas läbi nende katsumuste temast naine sai.

Filmikriitik tõi välja, et peaosas on Alba August, kelle jaoks on "Astrid Lindgreni rääkimata lugu" samuti justkui üleskasvamise lugu. "Ta on selles rollis märkimisväärselt hea ja kui film liigub vahepeal konservatiivset rada pidi, siis temal on võimalik särada."

"Kindlasti on huvitav, kuidas Skandinaavia uus joon on see, et kõik riigid omavahel kaastoodavad filme ja oleme jõudnud sinna, kus rahvust enam ei deklareeritagi niivõrd, see ongi põhjamaade film," mainis ta.

"Viimane vürst"
Režissöör: Kaupo Kruusiauk

Priimägi jaoks jättis Peeter Volkonskist rääkiv dokumentaal "Viimane vürst" tunde, et ta nüüd tahaks veel ühte dokki temast näha. "Oleksin ise tahtnud seda filmi vaadates olla veel võhiklikum, oleksin tahtnud näha rohkem faktoloogilist lugu, temast on peidus nii palju enamat kui inimesed kohe temaga seostavad."

"Selliseid inimesi on Eestis väga vähe ning igaühest võiks sellise filmi teha, ma väga toetan selliseid algatusi," mainis ta ja lisas, et Volkonski naine Maria väärib parima kõrvalosa preemiat. "See, kuidas ta vahel silmi pööritab ja halvasti maskeeritud pahameelega vahel reageerib, see on õudselt vaimukas."

"Filmi fookus võiks olla veidi täpsem, ta on pisut tagasivaateline, jääb kuidagi väga nostalgiline noot õhku, justkui Volkonskil oleks elu juba elatud," ütles Priimägi ja kinnitas, et tema sellega nõus ei ole. "Ma arvan, et teda ootavad ees veel suured teod."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: