Ministeerium hakkab konkursiga NO99 ruumidele uut kasutajat otsima

{{1546850880000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Kultuuriministeerium ja sihtasutus Vanalinna Teatrimaja kuulutavad peatselt välja ideekonkursi tegevuse lõpetanud NO99 teatri ruumidele uue kasutaja leidmiseks.

"Konkurss kuulutatakse välja jaanuaris ehk üsna peatselt," ütles kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus ERR-ile.

NO99 ruumidele on juba ilmunud mitmeid soovijaid. Oma huvist on meedias teada andnud näiteks Sõltumatu Tantsu Lava, mis soovib sinna luua kaasaegse tantsu püsitrupiga Tantsumaja, aga ka uus etenduskunstide ja teatrihariduse avatud keskus Sakala Skene, mille taga seisavad Polygon Teater ja Polygoni Teatrikool, Vana Baskini Teater ning teater Kelm.

Kui palju on teatriruumide soovijaid kultuuriministeeriumiga ühendust võtnud, Kompus ei täpsustanud, kuid märkis, et kandideerima on teretulnud ka need institutsioonid, kes on varem ministeeriumile saatnud oma seisukoha hoone edaspidise käekäigu kohta või on oma plaane avalikkusele meedia kaudu tutvustanud.

NO99 teatas eelmise aasta 31. oktoobril, et lõpetab tegevuse. Teater rentis Sakala tänaval asuvat teatrimaja sihtasutuselt Vanalinna Teatrimaja, mis kuulub kultuuriministeeriumile, SEB-le ja Tallinna linnale.

Riik on andnud sihtasutusele hoonestusõiguse kuni aastani 2036. NO99 tegutses majas nullrendilepinguga.

Kultuuriministeeriumi kantsler Hillar Sein ütles novembris, et loodetavasti jätkatakse selles hoones ka tulevikus kultuurilist tegevust.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: