NO99 nõukogu teeb kultuuriministrile ettepaneku sihtasutus sulgeda

Teatri NO99 reedel kogunenud nõukogu otsustas teha kultuuriministrile kui sihtasutuse asutaja esindajale ettepaneku teater sulgeda.

NO99 nõukogu esimees Kaarel Oja ütles pärast kohtumist, et enne, kui ei ole selgunud, kas sihtasutuse tegevus lõpetatakse või struktureeritakse ümber, ei saa nõukogu otsustada, mis saab teatri töötajatest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Individuaalsete lepingute seas on nii tähtajalisi, tähtajatuid kui ka töövõtulepinguid. Mis saab teatri kasutuses olevast majast, on vara rääkida.

Hoone vastu tuntakse huvi nii teatriringkondades kui ka naabermajas asuvas kaitseministeeriumis. Sakala 3 hoonestusõigus on riigi, Tallinna linna ja SEB panga asutatud sihtasutusel vanalinna teatrimaja. Kultuuriministeeriumi kinnitusel on NO99 rahaasjad korras. "Finantsiliselt on kõik korras, sest nad tegid kevadel ümberkorraldusi, vähendades kulusid," ütles kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Pärast ettepaneku vormistamist jääb nõukogu Oja sõnul ühtpidi ootama, kas otsus võetakse vastu või mitte, ja teisalt kaardistatakse olukorda, et olla valmis vastama kõikvõimalikele küsimustele seoses inimeste ja varaga seotud lepingutega. Ees on palju auditeerimist, inventeerimist ja tehnilist tööd.

Reedesel kohtumisel viisid nõukogu liikmed end kurssi juristide nägemusega, mida tuleks teha ja mis edasi hakkab saama.

"Mis saab teatri töötajatest, on täna natuke vara öelda," sõnas Oja. "Teatritöötajate lepingud on erinevad, on tähtajalisi ja tähtajatuid, osal on ka töövõtuleping. Kaardistasime täna olukorda, kuidas ja mismoodi on see juriidiliselt võimalik. Aga enne seda, kui on sündinud selge otsus, mida ei saa teha nõukogu - kas minnakse edasi sihtasutuse lõpetamisega või ümberstruktureerimisega - ei saa me otsustada ka seda, mis töötajatest edasi saab."

Teatritöö kestab 20. detsembrini, mil antakse viimane etendus Moskvas. Oja sõnul võiks optimistlikult võttes hakata samal ajal selguma ka teatri juriidilise keha saatus.

"Seniajani on teatri rahaline seis igati korralik, kuni inimesed tööd teevad, on palgaraha olemas ja selle aasta eelarvega mingeid küsimusi ei ole," kinnitas Oja.

Maja osas märkis ta, et NO99 on seal rentnik ning mis majas pärast teatri lahkumist tehakse, otsustavad juba majaomanikud, kelleks on riik ja Tallinna linn.

Teater NO99 teatas kolmapäeval, et lõpetab loomingulise koosluse ühisel otsusel tegevuse. Teatri asutaja, lavastaja Tiit Ojasoo ütles, et otsus lähtus kunstilistest, mitte majanduslikest kaalutlustest. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: