Galerii ja video: "The show must go on" ehk viimane aplaus teatrile NO99

{{1541704920000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR Video: Kaarel Tooming/ERR

Pikk aplaus, lilled, pisarad, embused, õlalepatsutused, vahuveinivihm: teater NO99 tõmbas pärast neljapäeval täismajale antud viimast etendust "Kihnu Jõnn" Queeni pala "The show must go on" saatel oma tegevusele joone alla.

 

Viimasel etendusel kohal olnud "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik Reet Weidebaum kinnitas, et neljapäeval oli saal viimse kohani välja müüdud. "Neid, kes iga hinna eest oleksid tahtnud seda ajaloolist etendust näha, jäi rohkelt ka ukse taha," tõdes Weidebaum.

NO99 teatri üks asutajatest ja juhtidest Tiit Ojasoo ütles enne viimast etendust "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et iga lõpp on millegi uue algus.

"Tõenäoliselt on iga lõpp millegi uue algus, aga enne kui miski uus algab, enne seda on selline tühjus, mitme asja vahel olemine, mis on praegusel hetkel vägagi nauditav," ütles Ojasoo.

"Vist juba on öeldud igal pool, et see on väga uus olukord. Nii palju ilusaid asju on, et need kõik tulevad meelde, see aeg on olnud nii erakordne, nii intensiivne, täis kõiki mõtteid ja inimesi ja andeid ja veel suuremaid andeid ja veel suuremaid andeid. Mul on väga habras, tänulik ja - mis seal salata - kurb tunne. Aga kui sa ütlesid nii ilusasti, et iga lõpp on uue algus, siis ma tahaksin seda väga uskuda. Ma lihtsalt ei ole seda uut veel tunnetanud, sest see vana ju praegu veel on," rääkis teine NO99 asutaja ja juht Ene-Liis Semper.

"Aktuaalne kaamera" küsis Ojasoolt, kas tegemist on ehk siiski etendusega. "Kõik on ju alati etendus. Iga ülesastumine on ju alati etendus. Aga nagu tähelepanelikud jälgijad teavad, et mõnda etendust me mängime ainult üks kord," vastas Ojasoo.

Eelmisel nädalal saatis NO99 avalikkusele pöördumise, milles teatas oma uste sulgemisest. "Kunagi seatud ideaalide vääriliselt me edasi töötada ei suuda. Teater NO99 on alati olnud idealistlik pürgimus, ja kui ideaalideni enam ei küüni, siis ei ole ka Teater NO99t. Teatrit ei lõpeta mõni meediat pingestav draama. Ei. Teater lõpetab, sest sammhaaval, vähehaaval, järk-järgult on toimunud miski, millele nime anda pole võimalik. See otsus teeb meile haiget. Vaikus, mis saabub Teater NO99 koridoridesse, on vaikus nagu iga teinegi, kuid meie jaoks on see valus vaikus. Aga see vaikus on ka aus. See vaikus on õiglane. Sest samamoodi edasi minna me ei saa − ja teistmoodi edasi minna me ei taha," teatas teater.

Toimetaja: Merili Nael, Reet Weidebaum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: