Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ojasoo: NO99 lõpetamisotsus on kunstiline, mitte majanduslik

Teatriauhindade gala Ugala teatris, Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo
Teatriauhindade gala Ugala teatris, Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Teater NO99 asutaja, eestvedaja ja lavastaja Tiit Ojasoo ütles intervjuus ERR-ile, et otsus tegevus lõpetada tehti kunstilistest, mitte majanduslikest kaalutlustest lähtuvalt. Mis näitlejatest edasi saab, pole teada. "Maailm on kõigile valla," sõnas teatrimees.

Teades teie teatri tausta, tegemist on ikka tõsise uudisega.

Uudise tõsidust hindavad ikka teised. See on meie üksmeelne otsus. See otsus on tehtud suures sõpruses ja lugupidamises üksteise vastu. See aeg jõudis kätte ja see otsus tuli teha. Me tegime selle ja meiega on kõik hästi.

Te ütlete, et teatrit ei lõpeta mõni meediat pingestav draama, et järkjärgult on toimunud miski, millele nime pole võimalik anda. Mis see miski ikkagi on?

Inimesed arenevad, kasvavad, muutuvad, otsivad uut. On toimunud loomulik loominguliste inimeste arenemine ja seda vaadates või selle üle rõõmu tundes otsustasime me, et selles koosseisus selle ideega, millega me alustasime, sellega enam jätkata ei saa. Siin otsuses ei ole mingit intriigi.

Kui palju on selle otsuse taga see, et teater on majanduslikult mitte kõige paremas olukorras?

Absoluutselt mitte. See on kunstiline otsus, majanduslik seis ei tulnud kordagi isegi kaalumisele.

Mis saab näitlejatest edasi? Olete te arutanud omavahel, et võiks mingis teises koosluses, teise nime all teistmoodi midagi teha, aga ikkagi koos?

Kui me oleks tahtnud samamoodi koos jätkata, siis me oleksime ju jätkanud NO99-ga. Praegusel hetkel on see otsus tehtud, meil on loomulikult kurb meel ja samas me oleme täiesti rahulikud, sest maailm on kõigile valla. Mis puudutab mingeid tehnilisi asjaolusid, lepingute lõppemisi ja kõike muud sellist, siis siin me teeme väga head koostööd ministeeriumi ja meie nõukoguga, kes on kindlasti ka palju pädevamad vastama.

Kas nemad teadsid, et olete sellist otsust kaalumas või see tuleb ka nende jaoks praegu täiesti ootamatusena?

Nõukogu ja ministeerium on ju oma hoolealuste eluga väga hästi kursis. Veelkord, seda peab nende enda käest küsima. Ma ei usu, et see nende jaoks nagu välk selgest taevast tuleb.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: