Ministeerium: Teater NO99 osas on kõik variandid laual

Teater NO99
Teater NO99 "Kihnu Jõnn". Autor/allikas: Tiit Ojasoo

Täna, 31. oktoobril teatas Teater NO99 tegevuse lõpetamisest. Kultuuriministeeriumi kommunikatsioonijuht Meelis Kompus ütles ERRile ministeeriumipoolseks kommentaariks, et uudis on ka nende jaoks ootamatu ning praegu on kõik variandid laual.

Meelis Kompus kinnitas, et ministri tasandil ei ole veel arutelu toimunud, aga see toimub esimesel võimalusel.

"Sihtasutus on olemas, kehand on alles, kõik variandid on NO99 osas laual," sõnas Kompus. "Ei saa öelda, et teater peab jätkama, aga ei saa ka öelda, et seal midagi ei jätku. Uudis on ka meie jaoks antud hetkel pool tundi vana."

Kuidas teatrilõpetamise protseduur ministeeriumi silmis välja peaks nägema? Mis siis, kui homme teatab Linnateater või Draamateater lõpetamisest?

"Näiteks Draamateatri tegevuse põhimõtted on ju hoopis teised. Kui Draamateatri trupp teataks, et nemad homsest ei mängi, tuleks selle probleemiga tegelda ja kuulutada konkursid lavastajate ja näitlejate kohtade täitmiseks," sõnas Kompus. "Teater NO99 puhul oli algusest peale teada, et nemad liiguvad nulli poole ja et sel teatril on plaan mingil hetkel tegevus lõpetada."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: