Teatrinõunik: NO99 lõpetamine jätab Eesti teatrimaastikule väga suure augu

Teater NO99
Teater NO99 Autor/allikas: ERR

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli ütles ERR-ile, et sellisel kujul, nagu teater NO99 on praegu tegutsenud, see tegevus enam ei jätku, kuid midagi täpsemat on raske öelda.

"Ministeerium aktsepteerib teatri loomingulist otsust, kõigi muude küsimuste suhtes koguneb teatri nõukogu reedel," kinnitas teatrinõunik Katre Väli ja tõi välja, et teater NO99 on tegutsenud kogu aeg teadmisega, et nendel on algus ja lõpp. "Nad on tegutsenud loomingulisest innust lähtuvalt ja on tundnud, et see ind on otsa saanud," sõnas ta ja nentis, et ei ole mõtet proovida vahetada teatri juhtkonda, inimesi või näitlejaid. "See on tõeline loominguline kollektiiv."

Väli arvates jätab NO99 lõpetamine väga suure augu Eesti teatrimaastikule. "See, mida nad on nende aastate jooksul teinud nii rahvusvahelisel areenil kui Eestis, kõik nende aktsioonid ja ettevõtmised, kui palju igasugust tagasisidet ja kajastust need on leidnud," mainis ta ja tõdes, et need pole olnud ainult teatrisaalis toimunud sündmused, vaid need on ületanud igasuguseid piire. "Mina näen küll, et see jätab tühimiku."

"Kui teater lõpetab oma tegevuse, siis inimesed jätkavad oma tööd vastavalt sellele, mida nad valivad, kas teistest asutustes või vabakutselistena," ütles Katre Väli ja lisas, et teatri nõukogu ei hakka looma olemasolevale trupile uut etendusasutust. "See ei ole kindlasti praegune perspektiiv, uudis on ka nii värske, keegi täpselt ei tea, mis edasi saab."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: