Allar Jõks NO99-st: hea teater ei peagi meeldima, see peab raputama

NO99 suurlavastuses "Ühtne Eesti suurkogu" kaasa teinud vandeadvokaat Allar Jõks rääkis, et NO99 lõpetamine oli ootamatu ja kurb, aga mitte traagiline.

Jõksi sõnul püüdis NO99 alati rääkida teemadest, mis olid tegelikult olulised. "Minu jaoks NO teater ja nende näitlejad ja juhid on väga tihti sõnastanud selle, mis on ühiskonnas oluline. Kui me vaatame, mis ühiskonnas oluline on, siis valimiskampaania ajal on hoopis teised teemad," arvas Jõks ETV saates "Ringvaade".

Jõks ise käis NO99 lavastusi vaatamas eeldusega, et ei tea, mis juhtuma hakkab. "Ega hea teater ei peagi meeldima, ta peab sind raputama," lausus Jõks.

Viimasel ajal Jõks NO99 teatrisse tihti ei jõudnud ning peab lõpetamist õigeks. "Väsimus ja jõuetus ühiskonna toetamisel ja ühise keele leidmisel jättis jälje ka teatrile," arvas ta.

Jõks osales 2010. aastal NO99 suurlavastuses "Ühtne Eesti suurkogu". Jõks meenutas, et leppis lavastaja Tiit Ojasooga kokku, et osaleb lavastuses tingimusel, kui erakonda päriselt ei looda. Suurkogu päeval lõi Jõks isegi kahtlema. "Seal saalis olles, seda õhkkonda vaadates ja kõike seda, kui tegelik see välja nägi, siis mingil hetkel ma ei olnud enam kindel, et äkki on Tiit ka mind üle kavaldanud," naeris Jõks.

Jõks lisas, et NO99 aktsioon andis mõnes mõttes tõuke ka presidendivalimistel osalemiseks. "Tegelikult võib presidendiks kandideerimist pidada ka NO teatri aktsiooniks, ma ise pean seda. Selle mõte oli poliitikat natukene muuta, ühiskonda natukene elavdada," põhjendas Jõks.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: