Indrek Saar: usun, et NO99 ruumides on soovi teha teatrit edasi

Kultuuriminister Indrek Saar ütles, et ajutisus on sisse kirjutatud juba NO99 nimesse, samas on teatri jäetud jälg meie teatrilukku muljetavaldav. Kuidas sihtasutuse lõpetamine administratiivselt välja näeb, on täna vara öelda.

"Ma arvan et see on aus ja julge otsus trupi poolt, et kui enam ei suudeta käia nende ideaalide järgi, mille pärast on kokku tuldud, siis öeldakse nii endale kui ka oma publikule ausalt välja, et siinkohal me nüüd lõpetame. Teater ei kao ära, need ilusad hetked, mida see teater ja see tuntus, mida ta Eestile on toonud, need kõik jäävad teatrisõprade jaoks alles," lausus Saar "Aktuaalsele kaamerale".

See on esimene kord, kui üks sihtasutus lõpetab, mida see tähendab majanduslikult juriidiliselt?

"Aga ega meil ole täna lõplikku teadmist, kuidas see asi administratiivselt ja tehniliselt käima peab. Meil on selle jaoks aega, teater lõpetab oma tegevuse järgmisel aastal. Meil on paar kuud sinnamaani minna. Loomulikult tuleb välja mõelda, aga ma arvan et ideid, kus see uudis on välja tulnud, et mis on siis jätkutegevused, neid ideid lähiajal üksjagu tuleb. Nii et ühisloome on sellest hetkest, kui see trupi avaldus tuli, on lahti läinud. Ma usun küll, et nendes ruumides on soovi teha teatrit edasi, tegeleda kultuuriga edasi, aga seda tuleb arutada, kas ja mis kujul ja milline on administratiivne pool, mis tuleb enne ära korraldada."

Teatril oli välja kuulutatud ka esietendus, mida see eelarveliselt tähendab?

"Mulle on kinnitatud nõukogu poolt ja juhtide poolt, et teatri eelarvega on kõik heas korras. Arved on makstud ja saavad makstud ka sõltumata otsusest. Mul ei ole põhjust selles kahelda."

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: