NO99 nõukogu esimees: praktilisi küsimusi hakkame lahendama reedel

{{1540985280000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/POSTIMEES/Liis Treimann

Teatri NO99 nõukogu esimees Kaarel Oja ütles ERR-ile, et teatri tegevuse lõpetamise ainus põhjus oli kollektiivis settinud teadmine, et senisel moel ja koosluses enam edasi minna ei saa. Mis konkreetselt edasi saab, sealhulgas mis saab näitlejatest, hakkab teatri nõukogu arutama reedel.

Oja kinnitas, et NO99 lõpetamisteate taga ei ole mõnda teatri uut sotsiaalset eksperimenti, vaid et teater lõpetab ka tegelikult tegevuse.

"Jah, Teater NO99 lõpetab. Kõike, mis tänases avalduses kirjas, on täpselt nii ka mõeldud. Seejuures lõpetamise põhjuste kohta: "Lõpetada tuleb seal, kus tundub, et on õige hetk. See hetk on täna." Ja "Teater NO99 on alati olnud idealistlik pürgimus, ja kui ideaalideni enam ei küüni, siis ei ole ka Teater NO99-t."

Oja ei osanud öelda, kuidas täpselt lõpetamise otsuseni jõuti, kuid oluline on tema sõnul, et kogu trupp ja kunstilised juhid seisid ühiselt väljaöeldud sõnade taga.

"Ma olen selles teatris töötanud. Nii selle loomingulise trupi kui tegelikult laiemalt kogu teatri kollektiivi ootused ja nõudmised iseendale on olnud alati maksimaalsed. Tänaseks on settinud teadmine, et neile ootustele ja nõudmistele enam selles koosluses ja sellisel viisil vastata ei suudeta. Nii lihtne ongi, ühtegi muud põhjust ei ole ja otsida pole mõtet."

Küsimustele, mis konkreetselt edasi saab - mis saab teatri töötajatest? kas NO99 näitlejate baasilt võiks sündida mõni uus trupp? mis saab teatriruumidest? jne -, ei osanud Oja veel kolmapäeval vastata.

"Nõukogu saab kokku reedel ning siis hakkame lahendama praktilisi küsimusi," märkis ta.

Teater NO99 panust nii Eesti teatrilukku kui ühiskonda hindas ta üheks väga meeldejäävaks hetkeks.

Kultuuriministeeriumi asekantsler Hillar Sein ütles BNS-ile, et teatril võib küll olla maksmata arveid, kuid maksuameti ees teatril võlga ei ole. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: